Kredyty bez BIK

Instytucje finansowe chcąc zachować dobrą kondycję finansową muszą szczegółowo sprawdzać klientów wnioskujących o kredyt czy pożyczkę. Nieodpowiednie oszacowanie ryzyka kredytowego związanego z niewypłacalnością kapitałobiorców może się odbić na sytuacji finansowej danej instytucji, a w skrajnych przypadkach  prowadzić nawet do jej bankructwa. Przykładem takiej sytuacji mogą być Stany Zjednoczone gdzie zbyt liberalna polityka kredytowa banków oraz zapaść na rynku nieruchomości spowodowały, że banki udzielające kredytów hipotecznych miały spore problemy z odzyskaniem swoich wierzytelności.

Analiza historii kredytowej

W związku z tym, że stabilność systemu finansowego jest rzeczą niezwykle ważną państwo formułuje przepisy tak, aby banki były zmuszone oceniać zdolność kredytową swoich klientów. Jednym z sposobów oceny takiej zdolności jest analiza historii kredytowej, która polega na zapoznaniu się z danymi przechowywanymi w BIK (Biurze Informacji Kredytowe). Banki podlegają szczegółowemu prawu bankowemu, które w dużym stopniu reguluje ich działalność. Jednym z wymogów nałożonych przez przepisy jest między innymi obowiązek analizy danych zgromadzonych przez BIK.

Biuro Informacji Kredytowej to instytucja współpracująca z bankami i innymi instytucjami finansowymi zbierająca informacje odnośnie zaciągania i spłacania kredytów. Z jednej strony banki przekazują do BIK dane odnośnie udzielanych kredytów, a z drugiej strony mogą one otrzymać od Biura Informacji Kredytowej raport odnośnie historii kredytowej konkretnego klienta. Taka współpraca pozwala na szybki i wygodny przepływ informacji, umożliwiających ocenę zdolności kredytowej.

Klienci ze złą historią kredytową

Klienci którzy mieli wcześniej problemy z spłatą kredytu, nie posiadają dobrej historii w BIK, co niestety znacznie utrudnia zaciągnięcie kolejnych zobowiązań. Negatywna historia kredytowa bardzo często przekreśla szanse na uzyskanie kredytu w banku. Warto jednak zauważyć, że pieniądze można otrzymać również za pośrednictwem innych instytucji finansowych, które nie są bankami i które nie podlegają prawu bankowemu, a co za tym idzie nie mają obowiązku sprawdzania swoich klientów w BIK. Skorzystanie z usług takiej firmy jest często jedynym rozwiązaniem dla osób mających problemy z uzyskaniem kredytu w banku.

Polacy coraz częściej zaciągają zobowiązania w bankach, a co za tym idzie wzrasta liczba osób które mają problemy z ich spłatą. Taka sytuacja przyczynia się do rozwoju parabanków, czyli instytucji finansowych nie objętych prawem bankowym, do których zwracają się osoby mające problemy z swoją historią kredytową w BIK. Korzystanie z usług takich firm powinno być dobrze przemyślane. Prawo bankowe nie wymusza na tych firmach szczegółowej oceny zdolności kredytowej, jednak z drugiej strony nie chroni również interesów osób korzystających z takich usług. Pożyczki i kredyty w parabankach mają najczęściej dużo wyższe oprocentowanie, niż te dostępne w bankach komercyjnych. Warto więc zastanowić się czy lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pożyczek bez BIK, czy też próba poprawy swojej historii kredytowej i pożyczka w tradycyjnym banku.

Oferta pożyczek i kredytów bez BIK

W Polsce działa wiele małych i średnich firma zajmująca się udzielaniem pożyczek. Wiele z tych instytucji oferuje przyznanie środków bez analizy sytuacji finansowej wnioskodawcy, w związku z czym nawet osoby o negatywnej historii kredytowej mają szansę na pozyskanie dodatkowych pieniędzy.

Można zadawać sobie pytanie, dlaczego parabanki decydują się na udzielanie pożyczek i kredytów osobom o podwyższonym ryzyku niewypłacalności? Osoby takie to po prostu dodatkowa grupa klientów. Instytucje rekompensują sobie wyższe ryzyko podwyższonym oprocentowaniem, dzięki czemu w ogólnym rozrachunku nadal uzyskują dodatni wynik finansowy.  Wysokie odsetki pozwalają pokryć straty z kredytów, które nie zostaną spłacone przez klienta.

O zagrożeniach płynących ze zbyt pochopnym wybieraniu szybkich pożyczek bez BIK oraz przegląd bardziej wiarygodnych firm i instytucji pożyczkowych typu pożyczka i kredyty bez BIK przeczytać możecie Państwo na stronie http://www.pozyczka-bez-bik.pl

Poniżej przedstawiamy opis oferty kilku firm zajmujących się kredytami i pożyczkami bez BIK.

VIA SMS

Pożyczki bez BIK bez konieczności wychodzenia z domu. VIA SMS jak duża część firm oferujących pieniądze bez sprawdzania historii kredytowej w BIK umożliwia uzyskanie środków za pośrednictwem telefonu komórkowego. Kwota pożyczki w VIA SMS może się mieścić w przedziale od 100zł do 1.500zł. Okres spłaty zobowiązania to maksymalnie 30 dni. Pierwsza pożyczka nie może dotyczyć kwoty większej niż 500zł. Przyznane środki finansowe klient otrzymuje do dyspozycji nawet w przeciągu 15 minut.

SMS Kredyt

SMS Kredyt to kolejna instytucja finansowa umożliwiająca swoim klientom otrzymanie dodatkowych środków finansowych za pośrednictwem SMS. Pożyczkę do wysokości 800zł można otrzymać maksymalnie na okres 30 dni. Należy pamiętać, że oprócz pożyczonego kapitału klient musi ponieść koszty ubezpieczenia, opłaty operacyjne oraz odsetek. Wysokość wszystkich kosztów jest zależna od kwoty pożyczki.

SMS365

Firmy oferujące pożyczki za pośrednictwem SMS to najprostszy sposób na zdobycie dodatkowych środków finansowych dla osób mających problemy z historią kredytową w BIK. Instytucje finansowe takie jak SMS365 nie sprawdzają danych zawartych w BIK, dlatego ryzyko nieotrzymania pieniędzy jest bardzo małe. SMS365 to pieniądze na okres maksymalnie 30 dni w wysokości od 200zł do nawet 2.000zł. Wszyscy klienci muszą również pamiętać o zapłaceniu prowizji za przyznanie pożyczki, która w zależności od ilości otrzymanych środków może wynosić od 50 zł do 500zł.

NetCredit

NetCredit pozwala na pożyczki bez BIK w wysokości od 150zł do 2100zł , na okres nie dłuższy niż 30 dni. Osoby, które po raz pierwszy korzystają z usług NetCredir mogą otrzymać maksymalnie 600zł. Klientami firmy mogą być osoby w wielu od 20 do 65 lat na stałe zamieszkałe w Polsce. Po złożeniu wniosku o pożyczkę i weryfikacje tożsamości za pośrednictwem przelewu bankowego klient otrzymuje przyznane środki.

OK Money

OK Money to międzynarodowa firma, oferująca swoje usługi aż w 7 krajach. Rynek mikrokredytów na całym świecie rozwija się bardzo dynamicznie, gdyż to właśnie kilkuset złotowe pożyczki doskonale wpisują się w potrzeby klientów, umożliwiając im sfinansowanie najpotrzebniejszych wydatków. Ok Money oferuje pieniądze już w przeciągu 1 godziny od złożenia wniosku. Klient może wnioskować o pożyczkę na okres 15 lub 30 dni w wysokości od 200zł do 1500zł. Warto dodać iż nowi klienci mają pewne ograniczenia co do wysokości zaciąganych zobowiązań. Maksymalna wielkość pożyczki w wysokości 1.500zł jest przeznaczona dla stałych klientów którzy skorzystali z usług OK Money przynajmniej czterokrotnie.

Multi Money

Multi Money to firma zajmująca się wsparciem finansowym dla przedsiębiorstw. Firma przed udzieleniem kredytu dokonuje analizy finansowej wnioskodawcy sprawdzając między innymi dokumenty finansowe za okres ostatnich 12 miesięcy. Multi Money nie zapoznaje się jednak z historią kredytową danego klienta w BIK. Firma wymaga od klienta raport z BIK w przypadku pożyczek powyżej 75 tys. zł.

One thought on “Kredyty bez BIK

  1. Bardzo ciekawy artykuł. Można w szybki sposób znaleźć informacje potrzebne do wybrania najlepszego dla siebie 'szybkiego kredytu’. Wiele z ofert, które tutaj opisujesz miałem okazję sprawdzić i potwierdzam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *