Victorinox – noże i scyzoryki nie do stępienia?

Szwajcaria – wiadomo zegarki, sery i sławna precyzja. Czy także w przypadku produkcji noży i scyzoryków Szwajcarzy wykazali się doskonałą ręką i stworzyli niezawodne produkty? Postanowiliśmy przyjrzeć się marce Victorinox.

Victorinox to znana szwajcarska marka założona w 1884 roku przez Karla Elsenera jako firma produkująca noże. Scyzoryki Victorinox cieszą się wielką estymą wśród znawców i użytkowników. Jeden z flagowych modeli to Victorinox Recruit – niewielki, estetycznie wykonany, klasyczny scyzoryk o dużej funkcjonalności. Ten niepozorny gadżet posiada: dwa ostrza, otwieracz do puszek, otwieracz do kapsli,  mini śrubokręt,  śrubokręt standardowy, kółko, pęsetę, narzędzie do zdejmowania izolacji oraz wykałaczkę. Kosztuje też niedużo jak na tę jakość – około 60 złotych.

Gdybyśmy potrzebowali modelu bardziej zaawansowanego, dobrze zwrócić uwagę na Hunstman. To sprzęt niemal na każdą sytuację, który ma dwa ostrza, korkociąg, otwieracz do puszek i butelek, dwa śrubokręty, ściągacz izolacji, szydło, rozwieracz, szpikulec, pęsetkę, wykałaczkę, nożyczki, piłę do drewna i hak wielofunkcyjny. Cena – 130 złotych. Victorinox oferuje też model jeszcze większy, bardziej funkcjonalny i z ostrzem nie do zdarcia – Trailmaster. To już wydatek ponad 150 złotych, ale dla prawdziwych koneserów to nie lada gratka. Elementy konstrukcyjne obejmują dwa śrubokręty, duże ostrze, ściągacz izolacji, otwieracz butelek oraz puszek, szpikulec, wykałaczka, pęseta oraz piłka do drewna. Wymienione modele to tylko niektóre z bardzo licznej gamy scyzoryków.

Co proponuje Victorinox, jeśli chodzi o noże? Nóż kuchenny wielofunkcyjny, zwany również pikutkiem, to nożyk z ząbkowanym ostrzem służący do drobnych prac kuchennych. Innym produktem jest nóż uniwersalny do obierania warzyw i owoców, z  prostym ostro zakończonym i ząbkowanym ostrzem. Noże są wykonane ze stali nierdzewnej, rączka jest z polipropylenu. Są lekkie, niewielkie i bardzo poręczne. I co najważniejsze – bardzo ostre. Tym lepiej, że zadbano też o nasze bezpieczeństwo w kuchni, wykonując rączkę z antypoślizgowego materiału. Ze spraw praktycznych – plusem jest to, że noże można myć w zmywarkach. Oba noże kosztują około 20 złotych każdy dostępne np. w https://www.swissknife.pl.

Victorinox produkuje też zegarki, torby i akcesoria podróżne, perfumy… jednak to noże i scyzoryki są tym, co firmie wychodzi najlepiej. Ostre, wielofunkcyjne, estetycznie wykonane, nie do zdarcia, z wysokiej jakości materiałów, o prostym designie, poręczne oraz z gwarancją na wieki.

3 thoughts on “Victorinox – noże i scyzoryki nie do stępienia?

  1. Świetne scyzoryki te victorinox. Ale przyznam że mój polski kupiony jeszcze w PRL-u wciąż nie zardzewiały z dobrymi ostrzami działa już tyle lat. Cudze chwalicie swojego nie znacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *