O szkole słów kilka

Pierwszy września już tuż-tuż. Po ostatnich półtora roku dziwnej nauki zdalnej wszyscy, zarówno dzieci, jak i dorośli i nauczyciele oczekują powrotu do normalnej edukacji stacjonarnejj.

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2021/2022 życzymy wszystkim uczniom samych sukcesów w szkole, wielu osiągnięć na tle edukacyjnym i sportowym, zabawy, nauki aktywności i współpracy z rówieśnikami. Uczniowie pogłębiajcie swoją wiedzę przez zabawę i aktywność, komórki i komputery zostawcie w domu. Niech gry nie siedzą Wam w głowach, wirtualny świat nie jest prawdziwy. Żyjąc tylko w nim ciężko będzie poradzić sobie w prawdziwym życiu.

A nauczycielom życzymy odwagi, roztropności i rozsądku. Abyście nie zostali wprowadzeni w błąd. Abyście traktowali naukę dzieci jako powinność nadrzędną do wszystkiego, nawet prawa, tak jak lekarz ma obowiązek leczyć swoich i nieprzyjaciół nawet za cenę śmierci. Historia kiedyś wróci do tych czasów – jedynych kiedy dzieciom zabroniono uczyć się stacjonarnie, nie bierzcie w tym udziału.

Rodzicom zaś życzymy wytrwałości i poświęcania jak najwięcej czasu dzieciom. Wpajania zasad moralnych i dopilnowania swoich pociech, które są narażone na więcej niebezpieczeństw nisz kiedyś. Niebezpieczeństwa te są ukryte, więc o wiele bardziej niebezpieczne.

A na dobry start proponujemy piosenkę „O szkole” autorstwa Orkiestry Dni Naszych którą można znaleźć na kbkinfo.com:

Piosenka o szkole tekst Orkiestra Dni Naszych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *