Karnawał Blogów Finansowych #5

Dziś chciałbym Ci zaprezentować efekt ciekawej inicjatywy. Mianowicie chodzi o start comiesięcznego przeglądu wybranych wpisów (już 5. seria) z polskiej finansowej blogosfery i przedstawieniu zestawienia na zaangażowanych blogach. W tej edycji biorę udział również ja. Zapraszam. 🙂

1. 7 obszarów z których często „wyciekają” pieniądze

Śledzenie wydatków – temat, do którego w ramach małżeńskiego resetu finansowego ostatnio wróciłem – pozwala na łatwe wychwycenie tzw. „wycieków” finansowych, czyli wydatków, bez których można by się było obejść. W dzisiejszym wpisie postanowiłem przygotować krótką listę stosunkowo częstych sytuacji, w których pieniądze przeciekają nam przez palce.

2. Jak zarządzać własnymi finansami – wywiad Radio Internetowych Sprzedawców

Z okazji uruchomienia przeze mnie Internetowych Warsztatów Finansowych “Inwestuj we własną niezależność” udzieliłem wywiadu Mirkowi Szmajdzie, ekspertowi od sprzedaży internetowej. […]

W trakcie wywiadu odpowiadałem Mirkowi na pytania dotyczące zarządzania finansami osobistymi. […]

3. Jak wydawać mniej pieniędzy na ubrania…

Jak wyglądać jak milion dolarów i nie wydać przy tym majątku? Porady zasłyszane i wyczytane w różnych miejscach, a także wymyślone i przetestowane przeze mnie osobiście.

4. Kapitał Cię wyzwoli

Oszczędzanie nie jest sexy. Inwestowanie nie jest sexy, zajmowanie się finansami osobistymi nie jest sexy. Więc po co to wszystko? Ciuchy z promocji czy lokaty oprocentowane o 0,23% wyżej niż inne nikogo nie zbawią. Jest jedno ale. A nawet więcej niż jedno.

5. Jaką kwotę musisz mieć by zacząć grać na giełdzie?

Przeglądałem ostatnio historię zapytań Google dzięki którym można trafić na tego bloga. Jednym z najczęstszych pytań było „ile pieniędzy muszę mieć by zacząć grać na giełdzie”.

Nic dziwnego. Giełda kusi, zwłaszcza że zdarzają się sytuacje, gdzie w kilka dni można zarobić tyle ile w rok na lokacie. A nawet dużo więcej.

6. Inwestowanie kontrariańskie

Inwestowanie kontrariańskie to po prostu gra wbrew panującemu trendowi. Inwestowanie kontrariańskie opiera się na założeniu, że większość nie zawsze ma rację i ma skłonności do przesady. Dzieje się to szczególnie w czasach hossy i bessy a także przy tworzeniu wszelkiego rodzaju baniek spekulacyjnych. Obecnie może się zdarzyć, że inwestorzy zachęceni wzrostami będą na wyścigi kupować akcje, nie zwracając uwagi na ryzyko.

Życzę miłej lektury. 🙂

7 obszarów z których często „wyciekają” pieniądze

2 thoughts on “Karnawał Blogów Finansowych #5

  1. „Jak wydawać mniej pieniędzy na ubrania…” Myślałem że przeczytam o jakieś tajnej, super taniej chińskiej hurtowni w naszym kraju i można nabyć coś za półdarmo. A tu jednak zwykłe porady jak na bravo.pl : (

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *