Co takiego czytam? cz. 1

W ostatnim wpisie powiedziałem, że sporo czasu zajmuje mi czytanie różnorakiej treści dostępnej w internecie. Pomyślałem, że może Was zainteresować, co to konkretnie jest. Postanowiłem zaktualizować listę linków w prawej kolumnie i napisać ten artykuł z krótkim komentarzem do każdego.

http://www.flickr.com/photos/dnorman/

1. APP Funds

Można powiedzieć, że od tego bloga wszystko się zaczęło. Nie pamiętam już dokładnie, jak tam trafiłem. Szukałem chyba czegoś w Google i w ten sposób natknąłem się na APP Funds. To właśnie dzięki niemu zmotywowałem się do działania, a nie jedynie rozmyślania o tym, co możnaby zrobić. Staram się realizować teorię „zacznij już teraz”. Dowodem jest na przykład otwarcie tego bloga czy złożenie wniosku o NIP w US. 🙂

[ad#Google Adsense 336×280]

2. Droga do wolności

Zainteresowałem się tym niedawno. Stało się to po tym, jak Markus zostawił komentarz na tym blogu. Dodałem do subskrypcji z kilku powodów. Po pierwsze, każde spojrzenie innego inwestora może być przydatne. Po drugie, rzeczywiście można tam znaleźć przydatne informacje. 🙂 No i po trzecie, autor jest trochę bardziej doświadczony w sprawach finansowych niż ja, toteż warto się zainteresować jego wiedzą.

3. Kominek.Tv

Teraz trochę odbiegłem od tematyki finansowej. Jak dla mnie (i wielu innych), blog bardzo kontrowersyjny. W wielu kwestiach nie zgadzam się z prezentowanymi tam poglądami. Szokujące mogą być określenia ludzi jako „plebs” (chyba najczęściej używany tag wpisów) czy inne obraźliwe opisy. Rozumiem, że często nieświadomi, niewykształceni, prości ludzie mogą narobić trochę bigosu, ale nikt nie jest bez winy i nie wiemy kiedy nadejdzie nasza godzina sądu, o czym się przekonaliśmy w ostatnim tygodniu.

Forma, w jakiej jest prowadzony ten blog, jest rzeczywiście charakterystyczna. Jednak bardzo drażni mnie to, jak Kominek wywyższa się ponad tłum. Nie podoba mi się to, jak bez pardonu obraża innych słowami w stylu spierdalaj czy nie ma tu miejsca dla takiego plebsu jak ty. Wpisy czytam w miarę na bieżąco tylko dlatego, że jeśli mam o czymś dyskutować (czyt. dlaczego nie lubię Kominka), to muszę wiedzieć o czym. 🙂

Trafiłem tam, o ile się nie mylę, z APP Funds. Co prawda można tam czasem znaleźć interesującą informację czy opinię, lecz ogólne wrażenie wywołuje na mnie złe.

4. Location Independent – The 12 Week Challenge

O tym już wspominałem. Co tydzień, razem z zadaniem, polecanych jest kilka artykułów z sieci związanych z tematem. Oprócz tego, trzeba zastanowić się nad zadaniem i samo zadanie wykonać. To rzeczywiście potrafi być czasochłonne.

BTW, dziś kolejny quest. 🙂

5. metafinanse

Tu też trafiłem przez jakiegoś blogroll’a. Kolejny człowiek, który stara się pomnożyć swoje pieniądze. Jak już mówiłem, nie zaważy spojrzeć na kwestię finansów i inwestycji z perspektywy drugiej osoby.

6. PluginID

O tym dowiedziałem się ze strony Location Independent. Jest to blog o rozwoju osobistym. Najpierw prowadził go Glen Allsopp (osiągnął niezależność lokacyjną mając 20 lat), teraz zajmuje się nim Bud Hennekes. Warto poczytać, jeśli ktoś chce się dowiedzieć czegoś o… życiu (i zarabianiu pieniędzy :D).

7. Pożyczki 2.0

Ze względu na moją inwestycję na kokos.pl, zainteresowałem się tym blogiem. Być może w przyszłości znajdę tam wskazówki, które okażą się pomocne.

To jeszcze nie wszystko. Jutro opublikuję drugą część listy. Zapraszam! 🙂

4 thoughts on “Co takiego czytam? cz. 1

 1. Osobiście blog Finanse domowe nie przypadł mi do gustu. Na moim blog rollu jest większość blogów jakie czytam – dochodzą jeszcze podświetlane blogi na bankier.pl, i blogi Bossa.pl. Dodatkowo polecam stronę SII. Zresztą by czas zaoszczędzić fajnie jest ustawić jako stronę główną igoogle.com, ja tam mam newsy z bankier.pl. interii i tvn24, notowania z bankier.pl, gmaila i bbc. Włączasz przeglądarkę i masz cały pogląd na nowe maile, notowania i ważne informacje.

 2. Top 5, yeah! 😉

  Też zaczynałem od blogu APP Funds. Jest chyba bezkonkurencyjny.

  Poza wymienionymi polecam Ci też blog Finanse domowe (autor już dawno nic nie pisze, ale w archiwum jest sporo dobrych informacji) i oszczedzanie.net (głównie tematyka oszczędnościowa, mniej inwestycyjna, ale też dobrze napisane). I ogólnie cała reszta mojego blogrolla.

  Mam nadzieję, że nie wyprzedziłem drugiej części listy 🙂

  1. Masz szczęście, bo gdyby nie „m”, mógłbyś się znaleźć w last 5. 😀
   A drugiej listy nie wyprzedziłeś. Co prawda natknąłem się na te strony, jednak jeszcze ich nie przeglądałem. Przyjdą wakacje to i blogosferę się przejrzy. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *