Oszustwo w konkursie Nivea na podwórko 2015-2017? – czy uczciwość ma jeszcze znaczenie?

Aktualizacja 29 sierpnia 2017 – głosowanie zakończyło się z końcem lipca i zwycięzcy zostali już wybrani. Co rzuciło się w oczy to o wiele mniejsza ilość oddanych głosów niż w ubiegłych edycjach. Czyżby lepsza weryfikacja głosów przez Nivea? Zwycięzcom gratulujemy. Postanowiłem też usunąć wzór skryptu bo skoro idzie ku lepszemu i uczciwszemu konkursowi to po co ludzi kusić nieuczciwymi praktykami.
Pierwsza dziesiątka zwycięzców Nivea 2017:

Druga dziesiątka zwycięzców Podwórko Talentów 2017:

Aktualizacja 2 kwietnia 2017 – Tegoroczna edycja konkursu Nivei na Podwórko Talentów Nivea 2017 jeszcze się na dobre nie rozpoczęła (na razie zgłaszanie projektów) a już regulamin budzi kontrowersje:
Fragment punktu 3.2.5 regulaminu stanowi: „…Ten sam Uczestnik może zostać uznanym za Zwycięzcę Konkursu kilkukrotnie, pod warunkiem, że przyznanie każdej z Nagród odnosi się do innej Lokalizacji.”
To może rodzić sytuacje gdzie ci, którzy oddawali głosy skryptem w tym roku zgarną dla siebie dalsze nagrody:( oby nie.

Aktualizacja 5 czerwca 2016 – Ktoś w komentarzach wspominał o „nocy cudów” Co to właściwie jest? Zrobiłem screeny wczoraj o 23 i dzisiaj o 5 rano czyli wtedy kiedy ludzie śpią. Ci, którzy kładą się później mogą oddać maksymalnie 100-200 głosów w tych godzinach. Są jednak miejscowości które w tych godzinach zbierają tysiące głosów a w godzinach dziennych potem kilkadziesiąt-kilkaset.

Proszę o to przykład:

Dobroń g. 23.00, 4 czerwca 2016, tuż po aktualizacji głosów o g. 23.00 – Dobroń ma 57 605 głosów:

Dobron_Liczba_glosow_4.06.2016_g23

Teraz Dobroń g. 5.50 rano 5 czerwca 2016 – Dobroń ma 75 934 głosów (przyrost 18 329 głosów!)

Dobron_Liczba_glosow_w_nocy_5.06.2016

A w kolejnych 6 godzinach dziennych skrypt został wyłączony i naturalny przyrost głosów w Dobroniu wyniósł 484 głosy!:

Dobron_przyrost_glosow_kolejane_6_godzinPowyższy przykład jest ewidentny, niestety dla pierwszej 20-ki każdy oddaje co najmniej 1000 głosów w godzinach nocnych co jest po prostu nierealne. Reasumując, bo nie o udowodnienie użycia skryptów w takich konkursach już teraz chodzi, wszak pokazane to było wcześniej, nasuwa się kilka wniosków:

 1. Nie istnieje mniejsze zło. Można być uczciwym albo oszustem i nie ma usprawiedliwienia że robi się to dla dzieci, bo one same (sprawdzałem) po dowiedzeniu się jak zdobywane są niektóre głosy odpowiadają że tak nie chcą bo to oszustwo.
 2. Dzieci mówią prawdę, a obowiązkiem rodziców jest do tej prawdy dążyć. Rodzice organizujący akcje, namawiający sąsiadów, osiedla i całe szkoły, dowiadując się o skryptach powinny powiedzieć STOP – a nie cieszyć się ze zwycięstwa dzięki automatom, machać ręką i mówić grunt że wygraliśmy.
 3. Maradona nie przyznał się w meczu że strzelił gola ręką i wygrał mecz ale czy w ogóle wygrał?
  Siatkarz który przyznał się że piłka otarła mu palce po bloku przegrał decydującego seta i mecz ale czyż nie wygrał?
  Wszak parafrazując lepiej z mądrym stracić niż z głupim zyskać – lepiej z honorem przegrać niż nieuczciwie wygrać.
 4.  Oddając głos ze skryptu zastanów się czy może nie wyrzucasz z pierwszej 20-ki miejscowość która oddaje głosy ręcznie? I jak się teraz czujesz?
 5. Do Informatyków: stworzenie skryptu aby się sprawdzić to jedno ale użycie go to już konsekwencje i wybór ciemnej strony.
 6. Do rodziców: tego rodzaju konkursy mają głębsze dno. Zastanawiałem się ostatnio nad tym. To jak się tu zachowamy określa nas samych, podobnie zachowujemy się w pracy, robiąc karierę i w życiu codziennym. Żyjemy mając wolną wolę i dokonujemy wyborów nawet w błahych sprawach i te wybory do nas wracają aż nie nauczymy się żyć po jasnej stronie, dążąc do prawdy i dobra.
 7. Do szefów korporacji: co z korporacji wyszło do niej wróci, co robicie z premedytacją aby mieć radochę z ludzi i ich skłócić, odbije się na was samych. Pod maską hojności i dobroczynności skrywacie przemyślany marketing, tańszy niż reklama w TV – tego wam nikt nie zabroni, ale wymyślając niedopracowany konkurs z nierealnym regulaminem bez zabezpieczeń i weryfikacji oddanych głosów, krzywdzicie uczciwych i przekreślacie ich pracę i zachęcacie nieuczciwych aby bawili się Waszym i naszym kosztem. Ktoś pytał czy mam coś do Nivei – nie, mam po niej uczulenie i używam innych kosmetyków:) zresztą dotyczy to wszystkich korporacji także Nestle, Unilever z Domestosem itd.

Wszyscy jesteśmy Polakami i nie ma znaczenie gdzie stanie podwórko, wciąż będzie w naszym kraju. Nie dzielmy się, rywalizujmy fair-play. Życzę wszystkim powodzenia w konkursie i… odrobienia życiowej lekcji.

 

Aktualizacja 1 czerwca 2016 – Rzeczywiście za wcześnie pochwaliłem Nivee. W pierwszej 20-tce same wioski w których nie ma żadnej akcji promocyjnej. Wygląda jakby jakiś bogaty koleś chciał sobie wybudować koło działek place zabaw aby cena nieruchomości wzrosła:)
Tutaj apel do takich  ludzi: Panowie i Panie place zabaw mają służyć dzieciom, obok blokowisk w biednych miejscowościach gdzie tych dzieci jest dużo a nie w willowych dzielnicach gdzie wszyscy mają mini-place w ogródkach. Pomyślcie też czasem o innych, o biednych dzieciach.

Nivea nie weryfikuje jak rok temu czy z urządzenia poszło więcej niż 10 głosów. Brak weryfikacji po IP.

Automatycznie może głosować skrypt powiązany z 2captcha.com lub 9kw.eu nie mówiąc już o ZennoPoster z 5 wątkami w tle. Przykład kodu głosującego z iMacros poniżej (a co żeby wszyscy mieli równe szanse w oszustwie, a Ci którzy głosują uczciwie aby zobaczyli że ich praca idzie na marne), dzięki za podesłanie przykładu skryptu miro_2016 [jak ktoś ma szablon do ZennoPostera to proszę podesłać upublicznie tutaj]:

SKRYPT GŁOSUJĄCY W NIVEA i innych tego typu konkursach:

Skrypt usunięty

Aktualizacja 14 maja 2016 – Ostatnio z ciekawości zajrzałem na nową edycję konkursu Nivei: nivea.pl/podworko2016. Panowie z Nivei chyba czytali falę krytyki, która przeszła po necie po tego rodzaju konkursach, bo przyznaję, że tym razem zabezpieczyli głosowanie znacznie efektywniej. Dodano obowiązkową rejestrację i usunięto możliwość głosowania anonimowego.  Dodano nowy algorytm Image ReCaptcha,  który po wybraniu błędnego obrazka zamienia go na inny.  Prawdopodobieństwo złamania tej Captchy to maksymalnie parę procent czyli bardzo nieefektywne w dodatku podobno można dostać bana na IP z którego odpytuje skrypt. Innymi słowy tym razem miejmy nadzieję, że konkurs będzie dla ludzi. Jeżeli  nawet jakieś skrypty będą w użyciu to takie głosy powinni wychwytywać informatycy z tej korpo. Głosowanie trwa do 30 czerwca i w tym dniu zobaczymy czy pochwała dla organizatorów była zasłużona:)

Pierwsza dziesiątka na dzień 14 maja 2016:

Konkurs Nivea 14 maja 2016
Konkurs Nivea 14 maja 2016

Po zakończonym 31 maja 2015 konkursie Nivea na budowę podwórka w zgłoszonych miejscowościach nasuwa się jedna myśl: Jak bardzo można się skundlić aby osiągnąć korzyść materialną? Przepraszam za może zbyt mocne słowa ale konkurs wygrały automatyczne roboty głosujące, przy milczącej zgodzie Nivei i wszyscy o tym dobrze wiemy.

Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto

Jak bardzo te słowa śp. Władysława Bartoszewskiego oddają to co się dzieje wokół nas i to co niestety w większości ludzie wybierają – to co się opłaca a nie to co jest zgodne z sumieniem.

Pierwszy etap konkursu z początku wyglądał uczciwie głosy oddawano w liczbie kilkudziesięciu-kilkuset dziennie dopiero końcówka wprowadziła automaty kiedy to Piekary spadły z pierwszej dziesiątki na 20 miejsce a Józefosław w ogóle wyleciał z pierwszej 20tki.

I etap konkursu – wyniki.

I miejsce zajęły Pabianice z 70629 głosów
a 20 miejsce właśnie Piekary Śląskie z 62097 głosów

W pierwszej dziesiątce znalazły się Radzymin i Marki które potem użyczyły skryptu sąsiedniej Nadmie w której mieszka kilkuset mieszkańców a do pierwszej dwudziestki II etapu sfrunęli z kosmosu oddając 10 000-15 000 głosów dziennie rys 1 :

skupisko_zwyciezcow_konkursRys.1 Zwycięzcy II etapu, czy takie skupisko laureatów to przypadek? Sąsiedzi sobie pomagają: Radzymin, Marki, Wołomin i malutka Nadma – tylko czy aby uczciwie? Na mapce widoczny też jest Nasielsk który zdobywał głosy uczciwie poprzez kampanię Youtuberów.

Największy przyrost głosów z automatów miał jednak miejsce w II części konkursu:

II etap konkursu wyniki:
Miejsce I zajęły Tarnowskie Góry z wynikiem 264 154 głosów a 20 miejsce miał Żychlin z 240 553 głosów.

Proszę zwrócić tutaj uwagę na różnicę w I etapie konkursu pomiędzy 1 a 20 miejscem – około 8000 głosów a w II etapie ta różnica wynosiła już 24 000 głosów.

Ale przejdźmy do konkretów i zdjęć. Skupmy się na II etapie i jego końcówce aby nie przedłużać.

Nadma – 20 maja 2015 – 11 dni do końca konkursu – 110 997 głosów

20_maja_Nadma_110tys_glosowNadma – 21maja 2015 – 10 dni do końca konkursu – 119 065 głosów:

21_maja_Nadma_119tys_glosow

Za kolejne 5 dni 26go maja Nadma ma już prawie 170 000 głosów (na pewno tylko z klików kilkuset rodzin które tam mieszkają i oddają regulaminowo do 10 głosów z urządzenia, nijak to nie równa się te 10 000 głosów dziennie)26_maja_Nadma_17tys_glosow

To tylko wybrany przykład miejscowości w których każda przeciętna 4-osobowa rodzina która regulaminowo mogłaby oddać 4 głosy (każdy może oddać 1 głos i do 10 głosów (za sąsiadkę czy krewnych z urządzenia) nawet oddając dziesięć głosów dziennie musiałaby znaleźć 1000 takich rodzin z okolicy które nigdy nie zapomną i co dnia oddadzą tyle samo głosów – niemożliwe tym bardziej że liczba dziennie oddanych głosów był identyczna lub większa, nigdy mniejsza,  co świadczy o użyciu robotów głosujących.

Co możemy z tym zrobić?

A no bardzo proste – nie brać udziału w takim wyścigu szczurów gdzie nie ma żadnych zasad.

Nivea kładzie na to „lachę” bo im zależy na ogólnopolskiej reklamie a kto wygra to im wszystko jedno i tak mają zbudować te 40 placów zabaw. Poza tym jest to korporacja a duże korpo często robi złą karmę i żywi sie niskimi pobudkami i instynktami ludzi – czerpią taką negatywną energię sfrustrowanych ludzi m.in. z takich konkursów. Nie tylko Nivea ale i wszystkie korpo i markety które kuszą promocjami, upustami, wyprzedażami sprzętu bylebyś tyko zrobił z siebie idiotę, dał się nagrać i im się sprzedał. Najgorsze w tym wszystkim jest żerowanie na uczuciach dzieci które nie rozumieją takich zasad a raczej ich braku i już pytają o nieuczciwe sposoby, no ale to sprawa ludzi rządzących w Nivea którym nawet nie chciało się zabezpieczyć skryptu przez sprawdzanie IP i ciasteczek nie mówiąc o weryfikacji urządzeń publicznych i klików w „oświadczam że urządzenie znajduje się w miejscu publicznym”.

Na wszelkie uwagi i sugestie Nivea odpowiadała zawsze tak samo że czuwa i unieważnia głosy z automatów itp bla bla bla ciekawe że wszystkie głosy jakie się pokazywały już na stronie zostawały a głosów nocnych w ilościach setek tysięcy na pewno nikt nie monitorował.

Dla osób które jednak chcą w tym wyścigu szczurów a raczej skryptów brać udział podam przydatne narzędzia tak aby każdy miał równe szanse kiedy na osiedlu mieszka choć jeden informatyk albo obeznany trochę z kompami student.

Jeżeli zobaczycie nienaturalny przyrost głosów – odpuście dalsze głosowanie bo będzie nie uczciwe. Możecie też iść do burmistrza/spółdzielni i żądać placu zabaw który przy tak wysokich czynszach należy się Wam jak temuż prezesowi roczna nagroda. Możecie też w ostateczności skorzystać ze skryptów i narzędzi których używa konkurencja ale pamiętajcie że psujecie sobie tym karmę – cel nie uświęca środków a już na pewno nie te które są sprzeczne z naszym sumieniem:

– Jeżeli nie ma captcha to wystarczy dodatek do IE, FF lub Chrome: iMacros i dajemy Record zapisując ruchy myszki i działania użytkownika

– Jeżeli jest captcha to korzystamy z softu płatnego typu ZennoPoster trochę bardziej skomplikowanego z dodatkami takimi jak Captcha Sniper lub CapMonster2. Przyda nam się tutaj Informatyk z dobrym serwerem i dobra lista Proxy.

Teraz wszyscy mają równe szanse w wyścigu szczurów ale ostatnie rozwiązania odradzam bo są uczciwe metody w zdobywaniu każdego celu – może dłużej ale z sercem.

Pozdrawiam.

Linki do stron gdzie zawarto podobne spostrzeżenia bądź dotyczyły konkursu:

http://jozefoslaw24.pl/2015/05/nieuczciwy-konkurs-dlaczego-gmina-nie-umie-wybudowac-placu-zabaw-w-publicznym-parku/

fragment: „…Jakież było zdziwienie wszystkich uczestników, kiedy w oficjalnych wynikach I-szej tury spadliśmy o blisko 6 miejsc poza pierwszą 20-tke, w ostatniej chwili, niemal rzutem na taśme wyprzedzeni przez takie małe miejscowości jak Łąkta Górna, czy Stare Siółkowice. Konia z rzędem temu kto wie nawet ile one mają mieszkańców. Oczywiście można rzec – vox populi vox dei. Nie chce byc nawet zlosliwy w stosunku do ich mieszkancow. Jednak osobiscie najbardziej zdegustowala mnie postawa organizatorów, którzy nie chcą przyjąć do wiadomości, że ponad 7500 głosów oddanych w kilka minut przed zakończeniem tury przez spoleczność liczącą ok 1500 mieszkańców wymaga moim skromnym zdaniem „nadludzkiego” wręcz wysiłku i mocno odbiega od zalożeń statystycznych. Czy doszukuje się tu drugiego dna? Czy jestem złośliwy? Nie!…”

http://kolo.naszemiasto.pl/artykul/podworko-nivea-klodawa-glosuje-i-jest-juz-na-czwartym,3349019,art,t,id,tm.html

I na koniec to, proszę zwrócić uwagę na tekst : „Ja (nie my) wygrałem w tej pierwszej kwietniowej edycji…”:

http://www.forum.optymalizacja.com/topic/124320-konkurs-internetowy-firmy-nivea-wielka-sciema-czy-faktyczne-problemy/

AKTUALIZACJA – 7.10.2015 – Sposób zdobywania głosów przez Sarnaki i Łosice?

Ponieważ dochodzą mnie głosy o podobnych nadużyciach w nowym konkursie organizowanym na stronie wzorowalazienka.pl przyjrzyjmy się sytuacji i miejscowościom które wygrały także w maju 2015 w konkursie Nivea na plac Zabaw.

Mowa o miejscowości Sarnaki z ponad 5 tys mieszkańców i miejscowości Łosice z ponad 7 tys mieszkańców. Otóż są one rzeczywiście na pierwszym i drugim miejscu z przewagą kilkudziesięciu tysięcy głosów nad możliwymi miejscami gdzie głosowanie odbywa się bez automatów. Poniżej screen:
sarnaki_losice_skrypty_glosujace

AKTUALIZACJA – 20.11.2015

Na 10 dni przed końcem konkursu mamy już „kosmiczne” liczby oddanych głosów. Trochę ponad miesiąc temu lider miał 8 tys głosów zdobytych w miesiąc. Teraz w ponad miesiąc zdobyto ich ponad 350 000! A organizatorzy śpią… jak to w korpo.

wzorowa_lazienka_20_11_2015_glosy

AKTUALIZACJA – 1.12.2015

No i mamy przyrost głosów w ostatnich dniach i godzinach głosowania:

wzorowa_lazienka_ostatni_dzien_glosowania_konkurs_2015

I na godzinę 23.59 – 30 listopada kiedy głosowanie zostało zakończone Łosice dodały jeszcze, a co tam, 32 307 głosów w godzinę i 59 minut🙂 Natomiast widać że Sarnaki i Moszczanka maszynki wyłączyły:

po_konkursie_wzorowa_lazienka_Łosice

Teraz już chyba nikt nie ma wątpliwości że :

 • te konkursy wygrywają skrypty
 • informatycy korpo śpią bo „zarząd” nie kazał bo nie chodzi o fair play a o reklamę dla korpo
 • szkoda czasu i zaangażowania uczciwych rodziców i mieszkańców poszczególnych miast

Tytuł następnego konkursu Niveii, Wzorowej Łazienki i innych zagranicznych korporacji powinien brzmieć „Ogłaszamy konkurs na najwiekszą ilość kliknięć z użyciem skryptów, głosowanie ludzi niewskazane – szkoda czasu

 

130 thoughts on “Oszustwo w konkursie Nivea na podwórko 2015-2017? – czy uczciwość ma jeszcze znaczenie?

  1. Witam
   Cały czas głosuję w tym konkursie i chciałbym aby był uczciwy.
   Czy tym razem tak jest czy jednak nadal jest to nieuczciwa rywalizacja?

 1. Witam.
  Pierwszy raz nasza wieś uczestniczyła w tym konkursie. Jeszcze w czerwcu wierzyliśmy że jest OK i wydawało się, że powinniśmy „dowieźć” 17-19 miejsce do mety. Raz nawet byliśmy na 12. Niestety, na początku sierpnia zaczęły się hocki-klocki. Nagle zaczęło nam zaliczać coraz mniej głosów, mimo że było ich coraz więcej. Od ok. 10 sierpnia zaczęliśmy notować każdego, kto głosował z publicznego IP (nietrudne, ponieważ mieliśmy ich raptem 4). Z pobieżnej arytmetyki wychodziło, że dziennie głosuje min. 1500 osób, nie licząc przyjaciół, rodziny i znajomych spoza gminy. Poza tym w całej gminie bardzo wiele osób przyłączyło się do akcji i głosowało z domów, ale to trudno było policzyć. Pod koniec wyścigu głosowało już prawie 2000 osób, a nam co dzień naliczano coraz mniej punktów. Po 25 sierpnia to już była jazda po bandzie, bo dawali nam średnio ok. 600 głosów dziennie, czyli jakieś… 1/3 oddanych ;-). Poszła reklamacja, najpierw mailowa, potem pisemna. Teraz czekamy na odpowiedź i albo nam te głosy zaliczą, albo zrobimy burzę w mediach. My być może nic nie ugramy, ale pokażemy ludziom obłudę pseudo-sponsorów, grających uczuciami dzieci. W połowie sierpnia, jak już zaczęły dziać się te cyrki, doszedłem do wniosku, że już są ustalone miejsca w których staną ich reklamy, pardon, „place zabaw” ;-). I nie będą to miejsca mało uczęszczane, jakieś małe wioski, tylko raczej takie, które są atrakcyjne marketingowo. Wszak to mistrzowski numer: „sprezentować” komuś placyk, który tak naprawdę jest wielką (400 m2) reklamą i nie musieć ponosić żadnych kosztów jej utrzymania przez wiele lat. I przy okazji wychodzi się też na przyjaciela dzieci, co nie jest bez znaczenia ;-).

 2. Jak się ludzie potrafią zorganizować to dadzą radę, to że siedzą w jednym pokoju nie znaczy że od razu oszukują (żeby nie było nie głosuje na Sierpc). Teraz captcha została wyłączona więc dopiero będą cuda

  1. Sorry, ale gdzie tu widzisz oszustwo? Chyba na tym to polega że ludzie głosują? A że ktoś ich zachęca to chyba dobrze?
   Problem w tym, że nivea uznaje głosy „po uważaniu”. Dostaliśmy już odpowiedź na naszą reklamację, z której nic nie wynika. Można ją było zawrzeć w jednym zdaniu „Nie, bo nie”, a oni rozpisali się na dwie strony :-). Ale walczymy dalej…

 3. Dziwne w tym roku mu teżbierzemy udział w tym konkursie wysyłamy maile wczoraj no poszło 1000 poprawnych maili A zaliczyli tylko600 jak dla mnie to wielkie oszustwo. Głosujemy ręcznie. Zero oszustwa i krętactwa
  Do bani z tą nivea

   1. Żaden problem wiedzieć, zwłaszcza jak ma się tylko kilka publicznych IP. Wystarczy żeby każdy odhaczał swój głos. My robiliśmy od pewnego czasu to samo, dlatego wiemy z grubsza ile było głosów i ile „wcięło”…

 4. Nam dzieci przypominają żebyśmy głosowali bo w naszej miejscowości nie ma placu zabaw a one tak bardzo na to liczą. Dziesiątki tysięcy głosów w godzinę kanalie, żebyście kończyny połamali na tym placu zabaw!!!

 5. czy to jest prawda że login założony poprzez adres e-mail który zawiera cyfry, jest nieważny? Prawie każdy ma cyfry w adresie. Ale widzę że zbyt mało głosów przybywa.

 6. Według mnie ten konkurs jest zdecydowanie źle skonstruowany- w jednej i tej samej grupie znajdują podmioty z małych wsi jak i dużych miejscowości- więc trudno sobie wyobrazić , by ci mali mieli jakiekolwiek szanse- tworzy się więc fikcyjne ileś tam kont i z nich głosuje- i gdzie tu jest prawda?

 7. Dobry wieczór,
  długo milczałem, bo czekałem na efekt mojej reklamacji. Zgodnie z regulaminem głosowania można było złożyć reklamację i z tej możliwości skrzętnie skorzystałem. Na moje siedemnastostronicowe pismo organizator konkursu stworzył cztery strony odpowiedzi. Dziś mogę już napisać, że na 17 stronach zastawiłem 3 pułapki na Organizatora. Dwie dość oczywiste i jedną troszkę sprytniejszą. Jaki jest efekt ? Trzecia pułapka okazała się skuteczna. Jak to mówią młodzi ? Organizator dokonał „samozaorania”… O szczegółach już wkrótce.
  PS. Pismo wreszcie posiada znamiona podpisywania ich przez żyjące osoby 😉

 8. Ostatniego dnia głosowania Sochaczew miał 39 miejsce, z 44 tysiącami głosów, niestety po zakończeniu konkursu uzyskał 59 miejsce. Głosy nie zmalały, to inne, wiejskie miejscowości uzyskały dodatkowe dziesiątki tysięcy głosów. Strata czasu żeby gdziekolwiek klikać

 9. Savant rozumiem, że przez 60 dni 15 osób nic nie robi, tylko oddaje po 1000 głosów., czyli klika Po mniej więcej 10 godzin bez przerwy. Obudź się…

  1. Nie zrozumiałeś. Ja tylko zaznaczam, że puszczanie ok. 10 000 głosów dziennie jest jak najbardziej wykonalne i nie trzeba do tego żadnych skryptów. Poza tym zwycięzcy 2-iej tury średnio oddali 5000 głosów na dzień, co już w ogóle nie jest żadnym wyczynem. Gdyby 15 osób oddawało te 10 tys. dziennie, to łatwo policzyć, że pod koniec powinni mieć plus-minus 900 tys., a jakoś nikt nawet połowy z tego nie zdobył. To gdzie te rzekome automaty?

 10. Nie wiem czy autor kiedykolwiek głosował w tego typu konkursie. Ja owszem i mogę tylko tyle powiedzieć, że dziennie 1 osoba jest w stanie puścić nawet do 1000 głosów, zwłaszcza rano, kiedy – nie wiem czemu – nie pojawia się tyle obrazków do klikania. A jeśli się skrzyknie kilka takich osób, o kilkunastu nawet nie mówiąc, to sobie policzcie. Więc o jakich skryptach mówimy.

 11. Nie wiem, czy zauważył Pan Mariusz D. taką sytuację…

  W pierwszej turze wygrały:
  7. 21-136 Firlej
  9. 21-104 Brzeźnica Bychawska
  10. 21-110 Ostrów Lubelski

  i na II turę skrypty zostały zmienione na nowe sąsiedzkie miejscowości:
  1. 21-100 Szczekarków
  3. 21-100 Lubartów
  18. 21-132 Kamionka

  cała 6 na mapie jest bardzo blisko siebie i na pewno współpracują jeśli chodzi o automaty. Kamionka w przeciągu ostatnich 24h ma przyrost 30 tys głosów. szkoda, że już nic nie można z tym zrobić 🙁

  1. Witam,
   jestem w trakcie pisania reklamacji. Zaraz o zakończeniu głosowania kończę pismo i wysyłam do organizatora. Co prawda odpowiedź znam, z dużym prawdopodobieństwem, już teraz, ale jest to pierwszy krok, konieczny, aby wyczerpać procedurę odwoławczą opisaną w regulaminie.
   Pozdrawiam

  2. Tak współpracujemy wszyscy razem pomagaliśmy Kamionce ostatniego dnia. Automaty ? Jesteśmy lepsi niż automaty! W grupie siła. A ten skrypt nie działa to jakaś ściema. Ktoś wrzucił kawałek czegoś i wielka awantura o coś co nie działa! Ciężką pracą wygraliśmy to podwórko. Niech się wstydzą Ci co oddają głosy nie zgodnie z regulaminem albo z tego śmiesznego Automatu dzięki któremu Nivea usuwa głosy !

 12. „czyszczenie”, które robi w tej chwili organizator, jak na razie jest kosmetyczne. Żerniki Wrocławskie straciły 45 566 podczas gdy w mojej ostrożnej ocenie Żerniki skryptem zdobyły ponad 100 tysięcy głosów…. Co ciekawe ilość odebranych głosów zgadza się w przybliżeniu z tym co zgłosiłem do Nivea jako przykłady nadużyć ze strony Żernik. Zgłosiłem okresy, w których Żerniki zdobyły nieco ponad 50 tyś. głosów, co po odjęciu prawidłowo zdobytych może faktycznie dać 45,5 tyś zrobione skryptem. Czekam na Świniary, będę wiedział czy moje przypuszczenia są prawidłowe.
  Jeśli chodzi o Żerniki to na koniec dodam, że głosów na pewno powinno być odebranych więcej bo ponad 50 tyś głosów Żerniki zdobyły w dwóch „turach” po ponad 25 tyś. głosów.

   1. Liw , ogromna miejscowość z 920 mieszkańcami, którzy zapewne zwerbowali kilkadziesiąt kochających się ościennych wsi żeby pomogły głosować na ich podwórko. Przyrosty dzienne po kilkanaście tysięcy…??? Ściema i oszustwo !!! NIVEA promuje oszustów ! W ramach protestu od dziś nie będę używał kremu NIVEA do pielęgnacji podbrzusza mojego psa 🙂 Droga NIVEO ustal reguły gry , jasne zasady i przestrzegaj ich i dopiero wtedy bierz się za organizowanie podobnych akcji reklamowych…tyle w temacie

  1. Uważam, że jesteś groszy niż reszta, nawet jak oszukują to poświęcili czas na to żeby się nauczyć dopracować i wdrożyć swoje rozwiązanie. A nie wymuszali na organizatorze odjemowania głosów bo są mało inteligentni i nie umieją sobie poradzić z otaczającym światem, walczą mają jaja i serce. Nie sprzedają sąsiadów/ludzi za sakiewkę talarków.
   Sprzedaż wszystkich żeby osiągnąć cel ?

   P.S. Skrypty zamieszczone tutaj to jakiś bełkot, który w życiu nie był uruchamiany. Taka populistyczna paplanina

   1. Jak nie umiesz uruchomić tego skryptu to już jest bełkot ? A może to twoje niedouczenie i głupota. A bełkot to masz chyba w głowie :). Ja na podstawie tego skryptu zrobiłem skrypt do głosowania, do zakładania kont, a nawet do pierwszej aktywacji. Skrypty były zrobione dla testów ( nie brałem udziału w głosowaniu i nie chciałem płacić chińczykom) . Jak chcesz to mogę Ci podesłać te skrypty, ale z twoim bełkotem w głowie, pewnie nic nie ogarniesz !

    1. Uważam, że jesteś debilem jak można na podstawie jednej próby wydawać osąd i nieznane osoby obrażać? W zamieszczonym skrypcie brakuje jednej bardzo ważnej rzeczy zgadnij jakiej? Oprócz tego jakby całość działała to jakie masz czasy na założenie np. 50k kont ? 400 dni na jedno stanowisko? Jawnie widać, że wpis jest prowokacyjny taki populistyczny chwytający za serce i grający na najniższych uczuciach ludzi, którzy nie mają pojęcia o informatyce. Także nie obrażaj innych jak sam nie masz racji, zresztą „polaczek” nie obraził żadnego z was, wytknął wasze postepowanie

 13. Sprawę zgłaszać trzeba do Nivea, jak można nie szanować pracy wielu osób przez tak wiele dni.
  Dziś przegięła Księżowola i Liw oszuści. Skoki po kilkadziesiąt tysięcy głosów w 1 dobę.

  Nivea powinna się za to wziąć porządnie, może jakieś media by się tym zainteresowały to zaraz by inaczej zareagowali. Precz z oszustami

   1. Ja nic takiego nie zauważyłem, jeśli dana miejscowość została przyłapana na oszustwie powinna być dyskwalifikacja. Co z tego że zabiorą głosy, jak oni odpalają skrypty i znowu wracają na pozycje.

    To fatalnie rzutuje na całą akcje

 14. Drogi Panie,
  Zapomina Pan, że jednak nie jest Pan doskonały i nie może wszystkiego „wyśledzić”.. Nie udało się bowiem Panu odkryć, że ponieważ plac zabaw jest np przy szkole podstawowej to zaangażowane w akcję mogą być dzieci, ich rodziny, znajomi rodzin itd Nie muszą być zrzeszeni w grupach na facebooku.. I tak było np w Pabianicach (link, aby nie było wątpliwości https://pl-pl.facebook.com/sp1pabianice/posts/779276532207619). Idąc dalej tym tropem, gdy Pabianice wygrały swoje podwórko zabrały się za pomoc Dobroniowi, dlatego też tak mała miejscowość dostaje aż tyle głosów od czasu zakończenia pierwszej tury – czyli (i tu ogromne zaskoczenie) od początku czerwca. Przykro mi, że obca jest Pany pomoc i życzliwość sąsiedzka jednakże nie każdy kto potrafi się zorganizować jest oszustem.. Argument taki przyjmują tylko Ci, którym wygrywać się nie udaje..

  1. Dobry wieczór,
   właśnie Dobroń oddał nieuczciwie uzyskane 37 947 głosów. Zapewniam, że to nie koniec

    1. Sądzę, że jestem jednym z wielu, którzy przyczynili się do tego, co się w tej chwili dzieje. Nie przeceniam swoich możliwości. Rozlało się i organizator w tej chwili prowadzi pewne działania. Czas pokaże, czy są to działania mające uspokoić tylko sumienie i uciszyć niepokornych, czy przywrócić jednak chociaż skrawek uczciwości konkursowi. Bezsprzeczny jest fakt, że pierwszą turę wygrały skrypty. W tej chwili 15 lokalizacjom z pierwszej trzydziestki odebrano od kilku do kilkudziesięciu tysięcy głosów. Zamieszało to trochę w tabeli, ale nie na tyle, żeby szansę na podwórko mieli uczciwi.

     1. No gratulacje! Kompleks małego fiutka już zaleczony? To teraz jeszcze wylecz ból dupy. Może nasmarowanie balsamem nivea pomoże zazdrosny Polaczku-cebulaczku…

   1. Art. 212.
    § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
    podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.
    § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
    podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
    § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
    § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

    Uważaj cwaniaczku, bo twój adres IP da się ustalić, a powiat pabianicki, w którym leży gmina Dobroń ma prawie 120 tys. mieszkańców…

     1. Przedmówca ma rację, pomawia Pan grupy osób, a właściwie całe społeczności. Stwierdzenie faktu, że duża grupa osób czuje sie pomawiana i może Pana zaskarżyć nie jest groźbą karalną. Natomiast czytając Pana wywody na tym forum zaczynam zauważać u Pana symptomy jakiejś choroby. Teorie spiskowe pewnie też nie są Panu obce? Mam nadzieję, że to tylko czysta ludzka zawiść, a nie schizofrenia.
      Proszę się przedstawić z imienia i nazwiska, wtedy będę mogła wytłumaczyć wnukom, komu zawdzięczają przegraną w konkursie Nivea. Powodzenia!

     2. Pani Krystyno!
      Widać, że nie doczytała Pani posta przedmówcy do końca. Polecam lekturę ostatniego akapitu.
      Dziękuję Pani za troskę o moje zdrowie. Nie musi się Pani obawiać, nic mi nie dolega, również to, co Pani insynuuje.
      Tak na marginesie proszę się zastanowić nad tym, czy aby treść Pani posta nie jest pomówieniem.
      Proszę Panią o podanie swojego adresu e-mail; chętnie napiszę list do Pani wnuków wyjaśniając, dlaczego w Państwa miejscowości nie będzie nowego placu zabaw. Oczywiście, zgodnie z Pani życzeniem, podpiszę się imieniem i nazwiskiem. Ponieważ zaś ufam w mądrość dzieci wiem, że zrozumieją.
      Powodzenia!

 15. Dzień dobry,
  dziś nie o oszukujących, lecz o tych, którzy temu się przyglądają.
  Ze względu na znikomą skuteczność działań (jeden Sochaczew wiosny nie czyni) podjąłem działania poziom wyżej niż mail kontakt@nivea.pl. Dotarłem do osoby przynajmniej w jakimś zakresie odpowiedzialnej za konkurs po stronie fundatora nagród, czyli NIVEA. Uważni obserwatorzy konkursu zapewne odnajdą w internecie nazwisko Pani. Odpowiedź na przedstawione przeze mnie spostrzeżenia i wnioski z przebiegu konkursu jest zbliżona do tego, co można przeczytać „z ust” NIVEA na fb. Różni się tylko tym, że w swej treści jest obszerniejsza. W dużym skrócie Pani z NIVEA twierdzi, że organizator posiada stosowne narzędzia i możliwości oraz zasoby do prowadzenia kontroli wszystkich głosów. Ponieważ, jak z treści tego bloga wynika, wiemy już, że weryfikacja, używając eufemizmu, dość mocno kuleje, oczywiście nie pozostawiłem jej bez odwrotnej odpowiedzi. Odpowiedzi, po doświadczeniach z pierwszego maila, spodziewam się w ciągu kilku dni. Co tym razem przyniesie wiatr?

  PS. Dziś z rankingu „zniknęły” Majkowice. Spieszę donieść, ze to z dwudziestki I tury wypadła jedna z miejscowości, gdyż nie spełniła wymogów formalnych (podaję za sołtys Majkowic). Majkowice pierwszą turę zakończyły na miejscu 21 zgromadziwszy 111 910 głosów. Następnie w ciągu 5 dni tj. od 1 czerwca do 6 czerwca godz. 17.45 Majkowice „dorzuciły” jeszcze 26 304 głosy, by w nowe reguły głosowania wejść z ilością 138 214. Do dnia dzisiejszego Majkowice ugrały jeszcze 68 015 głosów czyli uzbierały w sumie 206 229 głosów. Statystycznie daje to 4304 głosy dziennie w pierwszej turze, 4384 głosy dziennie między 1 a 6 czerwca i 4858 głosów dziennie po 6 czerwca. Majkowice największe przyrosty głosów notowały miedzy godziną 21 a 9 rano: ponad połowa głosów zdobytych po 6 czerwca. Pozwala to wyciągnąć wniosek, że na Majkowice głosowali przede wszystkim pracujący w nocy – pielęgniarki, lekarze, strażacy, energetycy, górnicy, policjanci. Tym samym gmina Bochnia licząca około 20 000 mieszkańców zdobyła w pierwszej turze 2 (słownie dwa) podwórka Nivea, gdyż w pierwszej turze również Nieprześnia zameldowała się w dwudziestce gromadząc 123 301 głosów.
  Z kronikarskiego obowiązku dodam, że w Majkowicach o konkursie poczytać można na fb pani sołtys, w Nieprześni wciąż dostępne jest wydarzenie, gdzie częstotliwość wpisów uczestników w wydarzeniu jest odwrotnie proporcjonalna do ilości zgromadzonych głosów.
  https://www.facebook.com/groups/1699046900349629/?fref=ts
  https://www.facebook.com/profile.php?id=100009417658193&fref=ts
  Ponadto w pierwszej turze podwórka wygrała jeszcze Żegocina z powiatu bocheńskiego (131 900 głosów)
  https://www.facebook.com/groups/193928627667039/?fref=ts
  a dziś na miejscu 29 jest jeszcze jeden reprezentant powiatu bocheńskiego – Kamionna, przy czym Kamionna jeszcze 7 czerwca miała 19 063 głosy (61 miejsce) a dziś ma głosów 90 725.
  Dla Kamionnej na fb nic nie znalazłem.
  Tyle statystyk.

 16. Bawi mnie ten artykuł. Wygląda na to, ze autor uważa, ze tylko mieszkancy danej miejscowosci moga oddawac glos na dana lokalizację. Nic bardziej błędnego!!! Mój maly Dobroń wspiera mnóstwo ludzi, a zaangażowanie i pomoc jaką przekazują sąsiedzi jest ogromna! Za każdy glos bardzo dziękuję!!!
  Ktos musiał się bardzo postarać by pisac takie głupoty 🙂

  1. to nie tak, ktos przez kilka tygodni nie potrafił zachęcić więcej ludzi do głosowania i nagle w ciągu nocy czy dwóch z 4 tysięcy ma 17 tysięcy albo i więcej oddawanych głosów, w dodatku w weekend. Dziwisz się że inni się bulwersują? a ci którzy uczciwie pracują na wynik od początku konkursu – odpadają po kolei, bo nie mają szans z takimi nocnymi czy porannymi nalotami po 10 15 tysięcy w kilka godzin. Ludzie czują się oszukani a ich praca codzienna, namawianie innych do głosowania – idzie do kosza…… i to jest przykre i nieetyczne, ale kto z tych napadających etyką się przejmuje czy honorem….
   Żeby ktoś wsparł – potrzeba czasu i to wsparcie następuje sukcesywnie a nie skokiem na bank, doskonale to wiecie pomagając innym.

  2. Wszyscy Ci ludzie „wspierający” umówili się i wstali w nocy i oddali do rana 18000 głosów, obudź się człowieku! To że Ty myślisz że wszystko jest ok nie znaczy że ktoś z drugiej ulicy nie wali w twoim imieniu z automatu. Nie usprawiedliwia to uczciwie głosujących że wypierają prawdę jak zdobywają podwórko.
   Jeżeli głosujesz uczciwie z obojętnie jakiego miasta to winny czuć się nie możesz.

  1. Piszesz o uczciwości frajerze?!?
   Przyznaj się zatem, które miasto Ci płaci za szykanowanie innych?!?

   1. Inne miasta oddaja fizycznie glosy , ale to nie zmienia faktu ze ze skryptami nie mamy szans wygrac zenada panie „Antymariusz” troche grzeczniej Skryptomacie 🙂

    1. taaaa, na pewno „inne miasta oddają fizycznie głosy”…
     człowieku, w jakim świecie Ty żyjesz?!?
     to głosowanie to jedna wielka ściema!
     dla przykładu:
     miejscowość która zajęła 3 miejsce w I turze, liczy ok. 1700 mieszkańców, a uzbierała w niecały miesiąc ponad 131 tyś głosów!!!
     bez komentarza…

  2. Szkoda że Nivea reaguje tylko na zgłoszenia (i to nie wszystkie) a sama nie sprawdza poprawności oddanych głosów.

  3. a może Pan zainterweniować do miejscowości które cudownie ożyły w weekend? i z kilku tysięcy w 2 dni zrobiły skoki na 20-26 tysięcy. Nas mieszkańców nikt tam nie słucha…

   1. dzień dobry,

    z racji ograniczeń i strefy zainteresowania obserwuję miejscowości do około 60 miejsca. Proszę podać pozycje, które Panią interesują i rozszerzę ranking

    pozdrawiam

 17. Dzień dobry,
  Dziś kolejny odcinek serialu „mam skrypt i nie zawaham się go użyć”
  Bohaterem dzisiejszego spotkania jest Sochaczew.
  Przypomnę jeszcze tylko zainteresowanym, że nasz serial rozpoczął się 6 czerwca, gdy organizator farsy zwanej „Podwórkiem Nivea” dodał w logowaniu konieczność podawania imienia oprócz adresu mail i hasła do konta.
  6 czerwca Sochaczew zakończył dzień mając 40 046 głosów (godz 23.00). Dzień 7 czerwca nie przyniósł specjalnie zmian. W ciągu 24 godzin Sochaczew zgromadził 502 głosy kończąc dzień 7 czerwca na pozycji 33 z 40 548 głosami.
  A teraz już w telegraficznym skrócie:
  8 czerwca – miejsce 33, 41 172 głosy, PRZYBYŁO 624
  9 czerwca – miejsce 34, 41 509 głosów, PRZYBYŁO 240
  10 czerwca – miejsce 35, 41 915 głosów, PRZYBYŁO 503
  11 czerwca (notowanie skończyłem na godz 21 nie 23), miejsce 36, 42 126 głosów, PRZYBYŁO 74
  12 czerwca – miejsce 39, 42 229 głosów, PRZYBYŁO 103
  i tutaj się zatrzymamy. Jak widać z powyższych wyników w Sochaczewie do 13 czerwca konkursem zainteresowane były dwa psy z kulawą nogą, jedna garbata wrona i ślepy co wiódł kulawego… Ale ale, inteligentni już zadali sobie pytanie jak to w takim razie było możliwe, że Sochaczew do 6 czerwca zgromadził jednak ponad 40 000 głosów…
  Odpowiedź jest prosta i wszyscy ją znamy. I niestety to nie zupa z żółwia (vide chińscy sportowcy kilka lat temu na olimpiadzie), nawet nie Red Bull.. To MELDONIUM. Ktoś spyta co wspólnego ma doping zażywany przez Marię Szarapową z konkursem Nivea? Ano ma tyle, że w obu przypadkach jest tak, że władze zwierzchnie wiedzą kto i czym się szprycuje ale pozwalają na to przymykając oko i udając, że nic się nie dzieje.
  a teraz do meritum.
  W nocy z 13 na 14 czerwca Sochaczew „odpalił” meldonium, czyli nazywając rzeczy po imieniu, komputery ze skryptami.
  I tak:
  noc z 13 na 14 czerwca w godz 23.00 – 7.00 przybyło 9 814 głosów

  14 czerwca
  7.00 – 9.00 przybyło 2 058 głosów
  9.00 – 11.00 przybyło 2 187 głosów
  11.00 – 13.00 przybyło 2 229 głosów
  13.00 – 15.00 przybyło 2 182 głosy
  15.00 – 17.00 przybyło 2 236 głosów
  17.00 – 19.00 przybyło 2 0 36 głosów
  19.00 – 21.00 przybyło 3 707 głosów.
  Tutaj podsumujmy:
  14 czerwca – miejsce 28, 68 708 głosów, PRZYBYŁO 26 479
  ale to nie koniec, to dopiero wstęp
  noc z 14 na 15 czerwca w godz 21.00 – 7.00 przybyło 47 719 głosów

  i Sochaczew melduje się na pozycji 17 z ilością 116 427 głosów – „nagradzanej” skryptopodwórkiem przez organizatora hucpy.

  Oczywiście zgłosiłem organizatorowi powyższe „spostrzeżenia”. Tym razem z dwóch adresów mailowych, gdyż na pierwszy już nawet automat nie odsyła mi zwrotki – pewnie wpadłem do skrzynki SPAM albo inny BAN.
  Z uwagą obserwował będę efekty mojej informacji, wszak organizator zastrzega sobie 48 godzin na weryfikację poprawności oddanych głosów. Statystycznie, z grubsza licząc, pies z kulawą nogą , wrona i ślepy z kulawym oddali tak naprawdę około 500 głosów. Czy obchodzi to organizatora ? Wciąż naiwnie wierzę, że jednak tak….

 18. Dzień dobry,

  Garść informacji.

  W zeszłym tygodniu, 6 czerwca, NIVEA nieoczekiwanie dodała malutkie utrudnienie do zabawy. Mianowicie aby się zalogować i oddać głos od 6 czerwca oprócz adresu mail i hasła należy podać także imię podane przy rejestracji konta. Co się okazało…
  Jak na dłoni widać kto kupił skrypt z bazą mailową – wszak nie porzuca się swojej ukochanej miejscowości w połowie zabawy…
  np.
  Sarnów – do dnia 6 czerwca 18 030 głosów – dziś (13 czerwca) przybyło 4… czyli 18 034
  Koczygłowy – 21 323 głosy na dzień 6 czerwca – przybyło 22… czyli dziś mamy 21 355
  To jednak są tylko pionki (nie mylić z Pionkami)
  Duzi gracze oczywiście poradzili sobie bardzo szybko modyfikując skrypty i dopisując odpowiednią linijkę do plików wsadowych.
  i tak:

  Turobin – 6 czerwca 777 głosów by już 7 czerwca wrócić „do formy” i wrzucić 5 171
  Szamocin – 6 czerwca 1072 głosy – 7 czerwca 10 699
  Połupin – 6 czerwca 1473 głosy – 7 czerwca 8950 głosów
  Siechnice – 2845 – 7 czerwca 14 400

  Zwracam uwagę na tę ostatnią miejscowość
  W pierwszej turze „wygrali” już jeden plac przy ul. Zacisze
  w drugiej turze zabrali się za „pompowanie” ul. Kolejowej – idzie im wspaniale
  Co prawda organizatorce „wymsknęło” się w screenach z wynikami troszkę, w postaci otwartych w facebooku zakładek pod nazwą „tajne głosowanie” no ale to detal. Przecież już Kwinto powiedział, że jeśli kraść, to „par excellence”, jako złodziej. Tu polecam uważne przejrzenie, jak coś zniknęło, służę screenami https://www.facebook.com/events/282960792039498/?active_tab=posts
  Ale to nie wszystko… w gminie Siechnice leżą także Żerniki Wrocławskie. Organizatorzy „zabawy” w Siechnicach tak się rozbestwili, że w kilkanaście godzin, przez noc z soboty (12.06) na niedzielę (13.06) i do południa w niedzielę „wpompowali” w Żerniki Wrocławskie ponad… UWAGA na słabe serca 😉 30 000 głosów 🙂 Nie wiem dokładnie ile, bo moja tabela kończyła sie tego dnia na pozycji 63 ( Stróże 18 024 głosy). Żerniki „zadebiutowały” w pięćdziesiątce z ilością 23 720 o godzinie 21 12 czerwca, by do rana w niedzielę, do godziny 7 dołożyć 25 359 głosów a następnie udać się na zasłużony spoczynek – miedzy 7 a 12 718 głosów, a w następne dwie godziny 909 głosów. Warto tylko dodać, że 2 czerwca Żerniki Wrocławskie były na 91 miejscu z…. 6 056 głosami 🙂
  Tej samej nocy „spadły” też niejakie Świniary, ale oni w porównaniu do Żernik nie byli aż tak bezczelni i wpompowali jednorazowo raptem kilkanaście tysięcy głosów, by potem dorzucać w interwałach dwugodzinnych po kilkadziesiąt…
  A w Żernikach nawet Parafia się dołączyła…
  Oszuści okradają dzieci ze złudzeń a NIVEA bezczelnie na swojej stronie FB twierdzi, że wszytko kontroluje, każdy głos weryfikuje zarówno elektronicznie jak i ręcznie….
  Oszuści oszukują, NIVEA kłamie a reklama idzie w świat. Tylko czy „reklama” ?

  1. Dzięki pracy jaką pan wykonał widać wielkość wałka… tajne głosowanie w Siechnicach ha ha, ciekawe czy 3 place im wystarczą? Chciwość rośnie wprost proporcjonalnie do zagłuszania sumienia. Dobrze że pan to nadzoruje…
   inni wyrobią sobie zdanie na temat olewactwa pseudoinformatyków z nivei.

 19. Witam!! A ja głosuje zgodnie z sumieniem na moją Złotorie !!!Bardzo chcemy wybudować plac na terenie naszej szkoły!!! Dla naszych dzieci!!! To szkoła podstawowa i wszystkie dzieci oddają głosy z rodzicami!!Dla nas to sukces zajmujemy 48 pozycje ! I klikamy ! I dla nas to bardzo ważne aby wygrać ten plac!!!Ale przyda nam się pomoc!!! Więc jeśli ktoś tu zamiast chwalić się zwycięstwem lub obsmarowywać to bardzo proszę o głosy!!! Mamy jeszcze nadzieje !!! I chcemy pokazać dzieciom ,że wspólna inicjatywa społeczna jest ważna!!! Mogą wile !!!! Nie powiem im bez oszustw się nie da!! Chcę powiedzieć tak bardzo się staraliście przez 2 miesiące i wygraliście!!!Pomoże ktoś?? Chodzę i powtarzam robisz to dla wszystkich Twój głos ma znaczenie !!!Dzieciom to mowie i co teraz??!!! Kliknijcie nam ! Proszę!

  1. Im szybciej pani się ocknie tym lepiej. Posłużę przykładem z zeszłego roku. Jakiś popularny facet na kanale Youtube z oglądalnością 100 000 ludzi dziennie poprosił o głosy na swoją miejscowość – dostał 12 tys głosów i to ledwo mu wystarczyło by dogonić skryptowiczów.

   Uczciwi ludzie po prostu nie chcą się w to bawić. To jak zostanie politykiem – robisz to dla kasy a wiesz że tam jest wielkie g…. albo tego nie robisz – nie masz kasy ale w go… nie wejdziesz.

 20. Mirku,
  konkurs nie ma służyć „rozdaniu” placów zabaw. Ktoś już tu napisał, że ma służyć reklamowaniu organizatora. Z takiego punktu widzenia nie ma znaczenia, że Dawid walczy z Goliatem. Uważam nawet, że regulamin należałoby zmienić dopuszczając głosowanie z wielu kont. Organizator i tak nad tym nie panuje. Dopóki to człowiek się loguje, klika recaptcha, oddaje głos i tak w koło Macieju, to mogłoby tak zostać. Skądinąd prześledziłem grupy na FB i tak w wydarzenia zaangażowane tak naprawdę są garstki osób, kilka, kilkanaście. Oddają po kilkadziesiat, kilkaset głosów dziennie, chwaląc się nawet tym na FB (Siechnice) No ale te garstki „wspomagają” się skryptami i tak to niestety wygląda jak wygląda. Zadanie się upraszcza. Cały dzień zakłada się nowe konta, z których następnego dnia głosuje już automat. Co wiecej, korzystajac ze skryptu udostępnionego przez Autora można zautomatyzować rejestrowanie w systemie. Człowiek staje się zbędny. Na podwórkach też będą się bawić skrypty 🙂

 21. Według mnie, ten konkurs jest zdecydowanie źle skonstruowany- w jednej i tej samej grupie znajdują podmioty z małych wsi jak i dużych miejscowości- więc trudno sobie wyobrazić , by ci mali mieli jakiekolwiek szanse- tworzy się więc fikcyjne ileś tam kont i z nich głosuje- i gdzie tu jest prawda?

 22. Wieczorna edycja.
  Patrząc po wynikach część miejscowości, które miały „dobrze przygotowane” bazy maili już odpaliło skrypty. Skąd to wiem ? Nowe zabezpieczenie organizatora obszedłem w kwadrans. A przecież, jak już pisałem wcześniej, nie jestem informatykiem, a JS uczę się na podstawie google i skryptu ze strony autora tegoż bloga… Dobranoc

 23. Pokusiłem się o garstkę statystyk z których wynika iż pomiędzy godziną 17:40 a 21:40 pierwszej czterdziestce przybyło w sumie 20 972 głosy 🙂 Gdzie uprzednio przybywało około 100 000
  Najwięcej dorzucili w Olkuszu – 3512 głosów, na przeciwnym biegunie znajdujący się na, nomen omen, trzynastym miejscu Wilczków – 24… Pozostawiam bez komentarza

 24. Dzień dobry,

  dziś około 14.30 Nivea pośrednio przyznała się do tego, że nie panuje nad konkursem a głosowanie jest nieuczciwe. Zmienione zostały zasady LOGOWANIA. Teraz oprócz adresu mail i hasła należy podać także imię. 🙂 Cóż… skrypty stanęły, głosujący na cztery ręce też zwolnią… Od rana też nie spływają potwierdzenia rejestracji nowych kont, pewnie by utrudnić nieco odbudowanie baz..
  Cóż.. przerobienie skryptów będzie wymagać chwili. Większy problem będzie z dodaniem imion do fałszywych kont 🙂 Obstawiam jakieś 4-5 dni, zanim „głosowania” znów ruszą pełną parą. Do zarejestrowania kilku tysięcy nowych kont potrzeba będzie jednak trochę czasu.
  No chyba, że nie doceniam „przebiegłości” zdeterminowanych „podwórkowiczów”

  pozdrawiam

 25. Skoro Kobyłka gwarantuje za swoją uczciwość i deklaruje takie zgranie, to niech udowodni że wygrała uczciwie. Proponuję wyzwanie- pokażcie ile potraficie oddać głosów w ciągu doby, nasza miejscowość jest na 52 pozycji. Oddajcie swoje głosy przynajmniej przez jeden dzień na naszą miejscowość i wszyscy się przekonamy czy to prawda czy tylko puste słowa. Nasza lokalizacja i tak nie ma szansy na wygraną bo jesteśmy małą społecznością a akcje promocyjne nie przynoszą efektów i nawet nie nastawiamy się na wygraną, a Kobyłka może w ten sposób udowodnić swoją uczciwość. Podlaskie-> pow. siemiatycki-> Nurzec-Stacja

  Pozdrawiam,
  pokażcie co potraficie ?!

 26. Pani Kamilo,
  Właśnie oddałem mój cenny głos na Pani miejscowość (zgodnie z regulaminem wolno mi posiadać jedno konto) Liczę, że pomogę Państwu w ten sposób.
  Pozdrawiam serdecznie

 27. Do Pana Waldemara K.
  po pierwsze gratuluję wygranej, to nie lada wyczyn, mobilizacja społeczności i współpraca godna podziwu, bo moja miejscowość też bierze udział w konkursie, z tą tylko różnicą że łącznie jest nas 4.500 a nie 22 tys. 🙁
  Dwoimy się i troimy, namawiamy rodziny, znajomych, ale czy to wystarczy? W naszym wiejskim środowisku takie podwórko Nivea byłoby spełnieniem marzeń nie tylko dzieci ale i rodziców, którzy mogliby ciekawie spędzać czas wolny z najbliższymi.
  Przeczytałam, że chętnie pomożecie innym, zgłaszam się na ochotnika i proszę o pomoc, tak solidarnie – jako aktywna „konkursowiczka” i mama determinowana w dążeniu do celu.
  Moja miejscowość to Leśna Podlaska – na samym wschodzie Polski 🙂
  pozdrawiam!

 28. Sprostowanie W moim przedostatnim poście pisząc o kampanii i pomocy dla miejscowości miałem na myśli BAŁWARD GÓRNY nie Brzeźnicę. Mieszkańców Bałwardu serdecznie pozdrawiam.

 29. Sadzac po tym obrazku http://youngmoney.pl/wp-content/uploads/2015/06/skupisko_zwyciezcow_konkurs.jpg i tym że teraz Kobyłka wygrala to za niedługo jak będzie się wyjeżdżać z Warszawy na Mazury to wszędzie będą plakaty Nivei w okolicy a mieszkańcy powinni jeszcze nosić czapki z logo Nivea:) Na 1000 miejscowości pewnie z 10% podwórek przypadnie wokoło Nadmy:)
  Nivea powinna losowo budować podwórka, każdego roku po 2 w danym województwie na podstawie np. przysłanych prac plastycznych dzieci i problem z głowy, uczestników jest około 1000, ale wtedy nie miała by darmowej reklamy i radochy z tego jak to pan nazwał „wyscigu szczurów” a to korporacje boli.

  1. Tak, konkurs plastyczny z głosowaniem na najlepszą pracę 😉
   Znowu wygra 'najlepszy’

 30. Problem ma też drugie dno.
  Włodarze miejscowości, zamiast spełnić swój obowiązek, jakim jest zaspokajać potrzeby mieszkańców, idą na łatwiznę i włączają się w akcję zewnętrzną. Oczywiście tłumaczenia są różne, choć zwykle „budżet się nie domyka” itp. itd. Od samej góry idzie przykład (vide WOŚP), że Państwo (służba zdrowia), Samorząd (plac zabaw) nie potrafi zaspokoić potrzeb obywatela i tenże musi brać sprawy w swoje ręce. Uczy to ludzi, że muszą działać sami zamiast wymagać tego, co im się należy od swoich demokratycznie wybranych przedstawicieli, ze swoich ciężko płaconych podatków. Państwo Polskie stoi na głowie.
  Co ciekawe, wracając do Kobyłki (proszę wybaczyć Panie Waldemarze:)) Miasto to ma zapisane w budżecie wydatki na plac zabaw w kwocie 150 000. Ciekaw jestem, czy po konkursie kwota ta zostanie, czy zniknie…

 31. Szanowny Panie Waldemarze K.
  Rozumiem, ze swoją metodykę obliczeń zastosował Pan również dla Siechnic (ok 6000 mieszkańców), Brzeźnicy Bychawskiej (około 700 mieszkańców) i a także Żegociny ( ok. 1800 mieszkańców ). Dane podaję za wikipedią. Wiem, wiem, dane niekompletne 🙂 Całym szacunkiem dla forum, na które się Pan powołuje, proszę w tym samym miejscu odnaleźć miejcowość o nazwie Brzeźnica Bychawska. Wasza kampania w internecie nijak ma się do kampanii tej miejscowości. Pozwolę sobie na podobny poziom sakrazmu jak Pan, google nie boli 🙂
  Ponadto, Panie Waldemarze, sugeruję zmianę metodyki obliczeń – 12 maja o godz 23.00 mieliście 10 192 głosy. Litościwie pominę ile głosów było 20 maja… Proszę także przy metodyce odliczyć 29 070 głosów, które „oddaliście” pomiędzy przedostatnią a ostatnią aktualizacją rankingu – to ile Panu wyszło głosów dziennie ? 🙂 Jeśli ma Pan wątpliwości co do podanych przeze mnie liczb, służę zrzutami ekranu. I żeby nie posądzać mnie o to, że uwziąłem się na kogoś – mam sporo screenów całej czołówki.
  Jak dobrze rozumiem, panie Waldemarze, za pierwszą szóstkę Pan ręczy (Pańska metodyka liczenia tak wykazała), co do pozostałych czternastu, np. Firlej (ok 1200 mieszkańców), Otyń (około 1500 mieszkańców) to już pewnie różnie? Co ?
  Oczywiście nie podważam głosów zapaleńców, którzy w pocie czoła, codziennie wspierali swoje miejscowości oddając regulaminowo JEDEN głos i zachęcając do jego oddania sąsiada, sąsiadkę, kochanka, kochankę, proboszcza, wójta i komendanta straży pożarnej. Dla nich ten konkurs z założenia miał być. Miał…
  Panie Waldemarze, wspomóżcie Brzeźnicę Bychawską (to nie moja miejscowość) Potrafi Pan tak jeszcze raz skrzyknąć ludzi ? 🙂

  I jeszcze jedną myślą się podzielę.
  Pytanie:
  Dlaczego w pierwszej fazie konkursu (około 2 tygodni) zwycięzcy oddawali dziennie pomiędzy 1000 a 2000 głosów a w fazie drugiej już od 7000 do 12 000 głosów ?

  Wybierz prawidłową odpowiedź:
  a) przez dwa tygodnie skrzykiwali się żeby zebrać około 10 000 ludzi i głosować oddając codziennie JEDEN ważny głos
  b) przez dwa tygodnie budowana była baza rejestrowanych adresów mailowych oraz przygotowywany był skrypt obchodzący zabezpieczenia organizatora.

  Pozdrawiam serdecznie

 32. Skrypt wymaga paru poprawek 🙂 Oczywiście nie jest perfekcyjny, ale nie o to chodzi. Po poprawkach działa. Sprawdziłem. Ale nie zamierzam go używać.
  I nie jestem informatykiem. Moja wiedza z programowania skończyła się 25 lat temu na BASICu 🙂 Gugle i trochę pojęcia co się czyta wystarczą.
  Zabawa jest dalej. Macro działa z poziomu www. Za odpowiednią opłatą informatyk napisze program w języku wyższego rzędu. Pozostaje zalogować konta – skąd wziąć konta fake pokazuje filmik instruktażowy NIVEA z oddawania głosów (SIC!) i jazda…
  Dziękuję za zainteresowanie tematem. Teraz w drugiej turze dopiero będą noce cudów… obstawiam, że 500 000 głosów może nie wystarczyć na załapanie się na podwórko 😉

 33. Panie Adamie uderzył Pan w stół….Niektórym wydaje się że prawdę można zakrzyczeć ale wystarczy sprawdzić ile głosów mają wiodące lokalizacje w konkursie Nestle i widać jak na dłoni(tam to dopiero są rekordy)Biorąc pod uwagę zabezpieczenia oraz dostęp do netu w niektórych emocjach Pana twierdzenie nie mija się z prawdą.

 34. Panie Adamie , większych bredni nie czytałem . Czy ma Pan jakiś osobisty problem z Niveą ?
  Napisał Pan , że w danych miejscowościach nie było żadnych akcji marketingowych . Następnym razem proszę zgłębić temat , później pisać mając dowody . Zapraszam na Forum Mieszkańców Kobyłki . Będzie miał Pan przegląd sytuacji . W akcję byli włączeni mieszkańcy których jest 22 tys. Proszę odliczyć małe dzieci i osoby w mocno podeszłym wieku , które nie korzystają z internetu.
  Przyjmijmy , że zostanie 12 tys , czyli mniej niż połowa . Z tego aktywnie zaangażowanych w głosowanie było powiedzmy 8 tys. Przy założeniu oddania jednego głosu dziennie przez 27 dni ( o ile dobrze liczę ) wychodzi 216 tys. Uzyskaliśmy 195 tys. Czy nadal uważa Pan , że to oszustwo ? Proszę wziąć po uwagę , że pewnie wpadły nam też jakieś głosy od ludzi spoza Kobyłki . Tego regulamin nie zabrania , a my jako mieszkańcy i UM nie będziemy im zabraniali korzystania z tego placu . Zrobiłem także podobną symulację dla pozostałych 5 miejscowości w kolejności po Kobyłce . Przyjmując moją prostą metodykę , ich głosy też można uznać za prawidłowe. Uważam , że albo Pan , albo społeczność w której się Pan obraca nie zasługujecie na taki plac . Wystarczy zaangażowanie i skrzyknięcie się ludzi . Kobyłka to miejscowość ludzi młodych , którzy sprowadzają się tutaj z powodu zieleni , fajnych ludzi , niższych kosztów zakupu własnego lokum i przyjaźnie nastawionych władz do ich potrzeb. Jedną z nich są miejsca do spędzania czasu z małymi dziećmi . A przy tym wszystkim jest tylko 10 km do Warszawy . Chyba z tego wynika nasze zaangażowanie w ten konkurs . Następnym razem proszę brać z nas przykład . A tak na marginesie – my już swój plac wygraliśmy . Proszę podać swoją miejscowość , może pomożemy 😉 Tego regulamin nie zabrania . Bez użycia robotów .

 35. Dobry wieczór,
  W tym roku najlepsi przeskoczyli już ubiegłoroczne wyniki. Zapraszam do tabeli. Kobyłka nawet w długi weekend oddaje po kilka tysięcy głosów dziennie. Zagadka, gdzie leży Kobyłka ? BINGO…

 36. dzień dobry,
  grzecznie chciałbym spytać dlaczego mój komentarz się nie ukazuje ?

  pozdrawiam

 37. Dobry wieczór,

  szkoda, że tak późno włączyłeś się w obserwowanie tegorocznego konkursu. W tym roku była już spektakularna akcja ubytku głosów dla Kobyłki. Nagle zniknęło im około 3000 głosów. Ponadto co rusz pojawiają się magiczne sfrunięcia wiosek, które przez 10 dni uzbierały 3 tyś głosów by nagle w jedno niedzielne grillowe popołudnie oraz noc dorzucić kolejne 2 tyś.
  Jeśli chodzi o zabezpieczenie CAPTCHA to już w 2011 roku było łamane, więc o to bym się nie „martwił”.
  Ciekawostką jest też to, że w niewielkiej części miejscowości z pierwszej 50 toczy się jakakolwiek kampania reklamowa.
  Z racji udziału mojej miejscowości obserwuję uważnie zmiany w dalszej części tabeli i kilka „nocy cudów” już wychwyciłem. Wszystko zgłaszam do NIVEA ale odpowiedzi oczywiście brak.

  I żeby było jasne, nie skrzyknęliśmy się pod budką z piwem – w akcję zaangażowana jest cała nasza gmina i naprawdę duży krąg ludzi dobrej woli z gmin ościennych i sporych firm/korporacji.
  Takie podejście wystarcza na max piątą dziesiątkę zabawy…

  Jeśli byłbyś zainteresowany współpracą w obserwowaniu tegorocznego przebiegu konkursu to robię od czasu do czasu screeny.
  Pozdrawiam

  PS. Do końca maja będziemy u nas głosować. Potem zobaczymy. Ja osobiście jakoś będę musiał spojrzeć w buźki moich dzieci i powiedzieć, że się nie udało

 38. ale Cię zjechali chłopaku haha 🙂 wzorowy hejt i propaganda 😀 za pieniądze podatników a co

 39. Ha ha na http://www.wzorowalazienka.pl/tabela-wynikow Łosice (około 7000 mieszkańców) są na drugim miejscu z 72 000 głosów. Te dwie wsie to jak Nadma i Radzymin – pomagają sobie.
  Różnica między Sarnakami 75 000 i Łosicami 72 000 głosów a miejscem siódmym, tym na którym jest szkoła w Perłach z 24 000 głosów to 51 000 głosów!, weźcie zamknijcie już te konkursy na klikanie bo tylko ludziom w głowach mieszacie że mają jakieś szanse z koderami.
  Rzeczywiście Łosice i Sarnaki leżą koło siebie i pewnie wygrają łazienki dla siebie chyba że pobiją się o pierwsze miejsce. Nie napisałeś że Łosice też wygrały jak Sarnaki podwórko w maju chociaż na tych screenach ich jeszcze nie widać, pewnie przywaliły ze 30 tysiów głosów w ostatnich dniach konkursu Nivei.

 40. Dzisiaj z ciekawości sprawdziłem kto jest na pierwszym miejscu w konkursie na remont łazienki – http://www.wzorowalazienka.pl/tabela-wynikow – Zespół Szkół Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Akcji V2 w Sarnakach.
  Sarnaki brzmią znajomo prawda? Tak dostali też plac zabaw w majowej edycji Nivea http://www.nivea.pl/Porady/ext/pl-PL/podworko z 10 miejscem.
  Ktoś napisze mobilizacja 5250 mieszkańców gminy Sarnaki? Pewnie też Ci z Nadmy;)
  Ktoś inny powie skrypty panie, skrypty:)

 41. Jak łatwo jest dzisiaj napisać artykuł. Nie trzeba nigdzie być, niczego sprawdzać. Nie trzeba mieć orientacji w temacie. Wystarczy mieć pomysł… Co za brak profesjonalizmu i nie tylko….

 42. Otworzyłeś puszkę pandory i za to Ciebie pohejtowali. Jest jednak dużo racji w tym co napisałeś, ale mobilizacja obydwu gmin również zrobiła swoje. Nie da się ukryć, że to organizator stworzył motywację do kombinowania a sam konkurs zamienił się w rywalizację programistów …

 43. Witam,
  Dziękuję za wszystkie komentarze. Celem artykułu nie była nagonka na jedną miejscowość a raczej analiza przyrostu głosów na jej przykładzie. Jeżeli rzeczywiście głosy były oddane w sposób uczciwy to przepraszam, jeżeli za pomocą skryptu to radość z podwórka będzie mniejsza dla tych co wiedzą jak było zdobyte.

  Nadrzędnym celem nagłośnienia sprawy jest wprowadzenie przez organizatorów większych zabezpieczeń w tego typu konkursach, tak aby naprawdę każdy miał równe szanse -np. weryfikacja głosu kodem SMS na komórkę przypisaną do konta i brak głosów anonimowych z potwierdzeniami na maila. 1 konto – 1 telefon – 1 człowiek – 1 głos dziennie.
  Dodatkowo aby zapobiec żonglerce kartami SIM do konta podany byłby nr pesel i data urodzenia weryfikowany przez program czy jest prawidłowy i czy się nie powtarza. Baza zgłoszona do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych po konkursie skasowana.

  Jeszcze raz przestrzegam przed zdobywaniem rzeczy „za wszelką cenę”.

 44. Panie „uczciwa akcja youtuberów” czy umiescisz komentarze które mieszkańcy Radzymina i Nadmy umieszczaja pod Twoimi wypocinami ? Wypadałoby chyba zachować odrobinę kultury i odpowiedzialności za to co się pisze i dać możliwość przedstawienia kontrargumentów na szkalujące wypowiedzi. Po rosnacej liczbie odwiedzin swojego bloga mozesz chyba stwierdzić czy odwiedzaja Cię automaty czy wkurzeni uczestnicy konkursu z naszej gminy ? Jeśli Twoje opinie finansowe są tak celne jak opinia dot. konkursy to nie chciałbym, abyś był moim doradcą finansowym 🙂 Pozdrawiam

 45. Jestem mieszkanką Radzymina. Brałam udział w głosowaniu na podwórko w Radzyminie i Nadmie. Komentarz uważam za skandaliczny. Jesteśmy dobrze zorganizowaną społecznością na facebooku, i tak jak Nadma wspierała Radzymin w pierwszym konkursie, tak cały Radzymin wspierał Nadmę w drugim konkursie. Sugestie są niestosowne, proszę zobaczyć, jak Nadma zagrzewała nas do głosowania, codzienne wpisy, przypomnienia. Cały ten komentarz wygląda mi na zazdrość i podważa sens mojego i mojej rodziny udziału, codziennego wchodzenia i klikania dla dobra lokalnej społeczności. Nie rozumiem, że trudno jest uwierzyć w zgranie społeczności dla dobra wspólnego. Wstyd!
  Zaprezentowane przez Pana skreeny ilustrują oddanie 8008 głosów między 20 a 21 maja i średnio ok 10 tys. głosów przez 5 dni (nie ma skreenów z 22, 23, 24, 25 maja, jest przeskok od razu na 26 maja – skąd więc to dokładne wyliczenie głosów? Proszę o zaprezentowanie Pana toku myślenia).
  Mnie zupełnie nie dziwi, że głosów jest coraz więcej, każdy sportowiec na finiszu daje z siebie wszystko.
  Mam nadzieję, że odważy się Pan na publikację mojego komentarza i przeprosiny, w ramach prawa prasowego.
  To nie roboty wygrały głosowanie, ale zwykli ludzie, tacy jak ja, mój mąż, moi sąsiedzi, mieszkańcy Radzymina wspierający małą Nadmę. I jeśli trzeba będzie wspierać inne miejscowości w gminie Radzymin – proszę spodziewać się podobnego wyniku.

 46. Piszac o oszustwie proponuje nieco bardziej przeanalizowac temat co do ktorego sie wypowiadasz. Mamy co prawda wolnosc wypowiedzi ale wkraczasz na grzaski temat pomowienia nie znajac ogromu pracy osob zaangazowanych w sukces ktory podwazasz. Marki i Radzymin to kilkudziesieciotysieczne gminy, ktore w drugim etapie konkursu zjednoczyly swoje sily w walce o plac zabaw w Nadmie. To kampanie obu burmistrzow, radnych, ulotki w szkolach i przedszkolach, filmy promocyjne, plakatowanie osiedli, okolicznych wsi i samych miast. To takze wspolne glosowanie z komputerow publicznych znajdujacych sie w szkolach. W przypadku Radzymina to takze chocby nieustanna kampania na forum fb liczacym pomad 5 tysiecy czlonkow, czy wsparcie osob publicznych majacych po kilka tysiecy fanow, lub chocby fanow lokalnego klubu sportowego, pracownikow jednej z duzych korporacji, etc, etc.. Obrazasz wszystkie te osoby piszac o nich ze sa automatami. Byc moze masz inne doswiadczenia z konkursem nivea w swojej miejscowosci, ale proponuje przeprosic za taki artykul, i umiescic pod nim moj komentarz, jesli zalezy ci na prawdzie.

 47. Skoro pisze Pan o uczciwości Nasielska to proszę mi wyjaśnić jak to się stało że kilkukrotnie Nasielsk przeskakiwał nocą z miejsc grubo poniżej 10 w czołówkę zdobywając po kilkadziesiąt tysięcy głosów w ciągu nocy ? Youtuberzy ?

 48. Widzę że główne pytanie z Pana artykułu powinien Pan zadać sobie samemu … Czym jest bowiem uczciwość, jeśli publikuje Pan tylko swoje zdanie … ?

 49. Czyżbyś chciał Nadmie zasponsorować drugi plac zabaw? Tym razem już z własnej kieszeni?

  Wiele osób publicznych nawoływało i zachęcało do głosowania, rozdawało ulotki, nawet księża na kazaniach prosili o głosowanie. To co napisałeś sugeruje, że te osoby były zamieszane w coś co nazwałeś oszustwem. Publicznie dostępne strony w internecie są traktowane przez Sąd jako środki masowego komunikowania. Nivea też może poczuć się urażona tym tekstem.

  Sam kiedyś mało nie dostałem pozwu z Art. 212 KK – do roku więzienia i nawiązka na cel wskazany przez pokrzywdzonego. Pokrzywdzonych może być wielu, każdemu z nich trzeba zapłacić oddzielnie. Mnie się udało. Poprawiłem tekst, zanim jeszcze odebrałem list polecony. To była okoliczność łagodząca, tłumaczyłem się, że zostałem wprowadzony w błąd i natychmiast sprostowałem tekst, bez wezwania przez pokrzywdzonego – jego polecony odebrałem dopiero dwa dni później. Skończyło się bez pozwu, ale spociłem się.

  Kodeks Karny Art. 212.
  § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
  § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
  § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
  § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

  P.S. Domyślam się, że jesteś z Ząbek, mieliście skrypty i głosowanie skryptami nie przyniosło Wam spodziewanych efektów. Może dlatego, że Nivea blokowała podejrzane głosy – nie naliczała ich po prostu, nikomu o tym nie mówiąc. Do wygrania potrzeba było tysięcy ludzi, którzy ręcznie zagłosują.

 50. Witam.

  „Czy uczciwość ma jeszcze znaczenie?”. Owszem, ma i to bardzo duże. Tak samo jak doinformowanie w sprawach, o których się pisze. Cały pana wniosek jest błędny.Zasad głosowania nie czytał Pan ze zrozumieniem. Wychodzi, że według Pana na daną miejscowość mogą głosować wyłącznie ludzie zameldowani tam. A pomyślał Pan o ludziach nie zameldowanych a mieszkających w tej miejscowości? Niech pan dobrze poszuka na forum Nadmy, Radzymina i Marek. Dowie się pan, że na Nadmę głosowały w drugiej turze właśnie te dwa ostatnie miasta. Mało tego była przeprowadzona swego rodzaju kampania by do tego doszło. Chcę też zauważyć, że linki aktywacyjne przychodziły na meile z dużym opóźnieniem, co też mogło wpłynąć na wyniki w danych dniach. Za kogo pan się uważa pisząc tak przekłamaną opinię, opierając się wyłącznie na samych wynikach. Jest Pan nie tylko amatorem inwestycji, ale i pisarzem amatorem. Chociaż teraz mogę obrażać tym innych pisarzy amatorów, gdyż jestem przekonana, iż oni pamiętają o zasadzie by znać od podszewki temat na jaki się pisze. Pan o tym zapomniał. Popisał się Pan dużą ignorancją.
  A teraz mam prośbę. Proszę dobrze poszukać (podpowiadam forum Radzymin na FB) opinii na swój temat. Nie piekły Pana uszy? A zrobię wszystko by piekły jeszcze bardziej. Ciekawe jak Pan będzie się z tym czuł.
  Pozdrawiam,
  Marta J – mieszkanka Nadmy.

 51. Prosze bliżej zainteresować się tematem, zobaczyć ile osób właczyło się w akcje. A nie pisac takie bzbury. Szkoda że przez zazdrość obraża Pan ludzi którzy codziennie głosowali. Sam Radzymin to dobre pare tysiecy głosów dziennie.

 52. Nasielsk w ciągu jednego dnia dostał ponad 50 tys. głosów. Znana osoba zaapelowała na youtube o głosy dla Nasielska, klip po dwóch dniach miał 180 tys. obejrzeń. Co trzecia osoba zagłosowała.

  Nadma liczy 1400 mieszkańców, ale w 2 turze od początku głosowały na nią Marki, Radzymin – zwycięzcy 1 tury, które już w pierwszej turze mocno rozpropagowały głosowanie i liczba głosujących stale rosła. Liczą one łącznie 60 tys. mieszkańców a dołączały później jeszcze okoliczne wioski i miasteczka – na pewno głosowały na Nadmę także Słupno i Wólka Radzymińska. Pod koniec część Ząbek również głosowała na Nadmę, kiedy Ząbki już nie miały szans na wygraną. To daje łącznie ok. 90 tys. mieszkańców. Te wygrane to nie przypadek. To efekt wielkiej kampanii agitacyjnej rozkręconej przez początkowo niewielką grupę mieszkańców.

  Co do weryfikacji głosów to na własne oczy widziałem spadki o kilka tysięcy głosów – patrz Dziadowa Kłoda, Osiniec czy Puszyna. Więc skrypty z całą pewnością Nivea wyłapywała.

 53. Panie Adamie,
  Obraża Pan wszystkich ludzi którzy się zaangażowali w głosowanie na swoje miejscowości! Nie podaje Pan żadnych konkretów, żadnych dowodów. Cały powyższy artykuł jest pomówieniem i szkalowaniem dobrego imienia wszystkich, którzy całe dnie siedzieli i agitowali na facebook’u na rzecz placu zabaw dla dzieci!
  Zapraszam Pana na wszelkie fanpage’e, fora, facebook’owe grupy i strony związane z Radzyminem, zobaczy Pan co to jest społeczeństwo obywatelskie. W akcje zaangażował się burmistrz i władze miasta, środowiska sportowe, stowarzyszenia i tysiące mieszkańców!
  Tłumacząc Panu jak mała Nadma osiągała nawet 10 tysięcy głosów dziennie niech Pan zwróci uwagę gdzie była Nadma po pierwszym etapie. Mieszkańcy Nadmy zobowiązali się do głosowania na Radzymin dzięki czemu ten otrzymał plac już w pierwszym etapie. W zamian mieszkańcy Marek i Radzymina głosowali na Nadmę w drugim etapie. Wobec tego wystarczy 1000 mieszkańców głosujących za siebie i wysyłających 9 maili do swoich znajomych (ja dostawałem codziennie, pomimo nie wchodzenia na stronę głosowania). Całość pracy ograniczała się zatem do kliknięcia linka aktywacyjnego.
  Powyższym artykułem zaprzecza Pan rzetelnemu dziennikarstwu.

 54. Dziwne jest dla mnie że autor skupia się tylko na drugim etapie konkursu i tylko na Nadmie. Nie ma chyba nic złego w tym że dwie sąsiednie miejscowości jak Marki i Radzymin, którym udało się wygrać pierwszą część głosowania, postanowiły połączyć swoje siły i wesprzeć sąsiada, który nie miał szans na taki wynik, gdyby działał sam. Nie jest też sprawiedliwe przypisywanie prawa do głosowania na Nadmę tylko mieszkańcom Nadmy, kiedy na Nasielsk pozwala się głosować całemu Światu, który ma dostęp do YouTube’a … Tak jakby Nadma nie miała żadnej kampanii multimedialnej, nie było żadnej akcji na FB (organizowanej chyba głównie na stronie Forum Mieszkańców Marek) … i jakby w ostatniej chwili nie wsparły jej częściowo Ząbki, które z racji odległej pozycji w tym roku zdecydowały się wesprzeć tą sąsiednią lokalizację, która miała szansę na sukces.
  Osobiście uważam że oszustwa miały miejsce, ale miały też miejsce interwencje Nivea – co było widać po kilku „spektakularnych” spadkach … aczkolwiek miało to miejsce tylko w I turze głosowania. Z pewnością dziwne wydawały się sytuacje w których jeszcze w pierwszej turze małe miejscowości czy nawet wsie (!) osiągały wyniki przekraczające ilość ich mieszkańców – np. Lipin czy Łąkta Górna … Dlaczego więc Autor nie czepia się takich sytuacji z I tury, a tylko koncentruje się na Nadmie, gdzie akurat zadziałało coś, co jest dużo bardziej wartościowe od jakichś tam skryptów – umiejętność dogadania się z sąsiadami i współpraca w celu osiągnięcia wspólnego sukcesu … Cóż, gdyby było jak mówi Autor …. to Marki mając rzekomy skrypt (!) musiałyby być dosyć „głupie” pozwalając sobie na prawie „wylot” poza pierwszą 20-tkę w pierwszym etapie konkursu … gdzie zakwalifikowały się na 9-tym miejscu różnicą zaledwie 2500 głosów więcej do miejsca 20-go … co jak idąc za tropem rozumowania Autora jest wygraną „o włos” … (bo w „normalnym” okresie, nie przed finałem, oglądane „przyrosty” głosów były z tego co pamiętam w okolicach 10 tyś / dzień … ale w drugiej turze konkursu).
  Osobiście też mam przeświadczenie że niektórzy musieli jednak oszukiwać i wspomagać się „skryptami” … jednak nie mam na to żadnych dowodów. Jednak uważam że Autor wybrał sobie całkiem chybiony cel na pokazanie swojej tezy. Nie zainteresował się tym, skąd wziął się taki wynik, a zamiast tego wysnuł tezę o istnieniu jakiegoś skryptu (!) którą na dodatek przedstawił jako pewnik, a proces przekazania go z Marek do Nadmy, tak, jakby sam w nim uczestniczył.
  Wstyd zatem tym większy, że Autor na wstępie przytacza słowa śp. Władysława Bartoszewskiego … Do czego można się zatem jeszcze posunąć w swoich insynuacjach … i czyje jeszcze słowa przytoczyć … aby dodać sobie splendoru a swoim słowom większego znaczenia … ? Ja nikogo nie będę cytował … Ci co zechcą niech sprawdzą sobie to co powiedziałem w sieci … Myślę że wystarczy wizyta na Forum Mieszkańców Marek … na FB … tam znajdą się też linki do filmów, zdjęcia, prośby mieszkańców Nadmy o wsparcie – cały zapis „walki” … i wtedy niech dopiero wyciągną wnioski co do tej publikacji.

 55. A czy autor zdaję sobie sprawę, że mieszkańcy innych miejscowości, np sąsiednich, mogli na Nadme głosować? Maska leży w gminie Radzymin i cały Radzymin na nią głosował. W Radzyminie jest prawie 30 tysięcy mieszkańców, więc chyba tu już matematyka wychodzi. 🙂 trochę więcej pomyslunku a mniej hejtu bez celu.

 56. Typowy ból dupy, szkoda nawet czytać do końca. Zasady oraz zabezpieczenia były jednakowe dla wszystkich uczestników konkursu. Widocznie ludzie w Nadmie mają lepsze kontakty, albo są bardziej rozgarnięci pod kątem informatycznym. A może to po prostu dobrzy ludzie, których sąsiedzi z innych miejscowości lubią i zwyczajnie należy się im dzieciom to podwórko.

 57. Dziwne jest stwierdzenie, że inne miasto grało uczciwie, bo zorganizowało akcję youtuberów. A akcja na Forum Radzymin na fb to co? Nielegalna? A na innych forach? A plakaty, głosowanie w szkołach to też oszustwo? Ten artykuł jest po prostu nieuczciwy i tyle.

 58. Tym artykułem pokazał Pan gdzie jest miejsce małych miejscowości bo logiczne jest że mała miejscowość mająca mała ilość mieszkańców skazana jest na przegrana. A to ze wygrała Nadma, Radzymin to tylko świadczy o społecznym celu w którym ludzie się zjednoczyli aby ich uciechy z mniejszych miejscowości miały godny plac do zabawy.

 59. Szanowny autorze,
  wejdź sobie na forum Radzymina na facebook i zobacz co się tam działo przez ostatnie dwa miesiące. Codzienne, wielokrotne, wzajemne mobilizowanie się i przypominanie o oddawaniu głosów. W pierwszym etapie umówiliśmy się, że Nadma głosuje na Radzymin (ta sama gmina), a w drugim etapie, że Radzymin na Nadmę. Marki się przyłączyły do głosowania na Nadmę w drugim etapie, jako dobrzy sąsiedzi. W głosowanie włączone były szkoły. To była gigantyczna mobilizacja. Radzymin i Marki, jako zwycięzcy pierwszego etapu, byli już nakręceni na codzienne głosowanie, a zwycięstwo zmobilizowało też nowe osoby, w tym mnie – sama oddawałam na Nadmę, w drugim etapie, 10 głosów dziennie, CODZIENNIE (no, może ze dwa dni wypadły). W pierwszym etapie na Radzymin tylko po 3 głosy, i nie co dzień, ale ta pierwsza wygrana dla Radzymina zmobilizowała mnie do regularnej aktywności i do wykorzystania adresów mailowych całej rodziny. Te wygrane to wielkie zwycięstwo naszej społeczności, która umiała się zmobilizować i zorganizować dla wspólnego, sąsiedzkiego dobra. Więc nie truj mi tu o skryptach proszę 🙂
  Z pozdrowieniami,
  mieszkanka Radzymina

 60. Jeżeli pomoc maleńkiej Nadmie przez mieszkańców Marek (29 tyś), Radzymina (11 tyś) oraz okolicznych wsi jest dla autora „kundleniem się” to ja się zastanawiam jak się życzliwość i współpraca objawia. Polecam przeczytanie forum mieszkańców tych miejscowości, pooglądanie zdjęć z kampanii promocyjnej Nadmy a nie pisanie głupot.

 61. żal dupe sciska czy co. pomagali sobie i wygrali. uczciwa rywalizacja? o czym ty mowisz?!! skoro tak liczysz tych mieszkanćow zastanow sie gdzie wybudowaliby te place? w najwiekszych miastach Polski gdzie masa ludzi, masa placow zabaw i masa kasy.

 62. Niech pan redaktorzyna się tak nie frustruje. Wypraszam sobie bo ani ja, ani moja rodzina, ani też moi znajomi nie są robotami. Wszyscy codziennie głosowali i głosy oddawali ludzie. W niektórych miastach mobilizacja była na prawdę wysoka a w szczególności w tych mniejszych gdzie każdy każdego zna i przekazuje informacje „głosuj na podwórko”. Taki Elbląg chociażby gdzie liczba mieszkańców o wiele bardziej przekracza tą z Marek czy innego mniejszego miasta to był za przeproszeniem w szarej dupie, bo na 800 którymś miejscu w drugiej turze głosowania, więc o czym tu mowa.. Zagłosowało tam tylko parę tysięcy osób, co jest na prawdę śmiesznym wynikiem jak na takie miasto. Pan redaktorek uruchomi najpierw wyobraźnie, a potem spekuluje i snuje teorie spiskowe niczym Macierewicz. Warszawa również się zgłosiła i również nie zdziałali zbyt wiele, ludzie to po prostu olali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *