Wyzwanie na 12 tygodni

Wczoraj na blog-rentier.pl przeczytałem ciekawą informację. Otóż na stronie http://locationindependent.com/the-12-week-challenge/ możemy znaleźć informacje jak dołączyć do bardzo interesującego projektu. Jego celem jest zbliżenie się do niezależności lokacyjnej (możliwości pracy gdziekolwiek na świecie). Może nie jest to bezpośrednim tematem mojego bloga, ale dotyczy zarabiania pieniędzy i rozwoju osobistego, co jest równie ważne w życiu inwestora (ach, te moje idealnie planowane odrabianie lekcji 😉 ). Chodzi tu również o e-biznes, który może zostać naszym stałym źródłem dochodu z niewielkim nakładem pracy, aby go utrzymać.

Pomysł naprawdę do mnie przemówił. Z własnego doświadczenia wiem, że samemu trudno cokolwiek zacząć. Kiedy jednak działamy w grupie, ba, nawet dostajemy regularnie zadania, stanie się to o wiele łatwiejsze.

Warto wspomnieć, że pomysłodawcy The 12 Week Challenge sami osiągnęli niezależność.

Lea & Jonathan left the UK in early 2007, determined to find a ‘home’; instead they realised that they enjoyed the nomadic lifestyle that being location independent enabled – and are still travelling between some of their favourite countries including Thailand, South Africa and the Caribbean.

Start jest zaplanowany na 5 kwietnia. Uczestnicy kursu co tydzień będą otrzymywać zadanie do wykonania. Nie wiem jak to dokładnie będzie wyglądać, ale nie mogę się doczekać. Autorzy w swoich planach przewidzieli również stworzenie społeczności skupionej wokół 12WC. Komentując wpisy innych uczestników na twitterze czy dyskutując na stronie projektu, członkowie tej grupy mają się wspierać. Bez wątpienia jest to dodatkowy rodzaj motywacji i pomoc w realizacji celu.

Wszystko jest prowadzone po angielsku. Wg mnie nie jest to problemem, gdyż język ten dzisiaj jest bardzo popularny. Jeśli jeszcze go nie opanowałeś, najwyższy czas. 🙂

Wszystkich zachęcam do udziału. Nic nie stracimy, a zyskać możemy wiele.

The 12 Week ChallengeP.S.

Zapraszam również na http://locationindependent.com/ . Możecie tam obejrzeć zachęcający do mobilnego stylu życia filmik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *