Konkurs Delma extrastolowki – znów głosują skrypty?

Niestety i tym razem nie mam dobrych wieści dla rodziców i dzieci którzy przystąpili do programu Delma Extra Szkola Stołówka na stronie extrastolowki.pl/#glosuj. Głosowanie trwa od 1 lutego 2017 do 31 maja 2017 roku.

Dlaczego? strona na której można oddawać wg regulaminu (§5 pkt 2) – 1 głos dziennie nie ma żadnych zabezpieczeń oprócz prostej Captchy. Wg regulaminu każdy może oddać 1 głos dziennie ale już z jednego IP może tych głosów być 200 (§5 pkt 4)!

Zachęta organizatora że za paragon kupna Delmy dostaniemy 10 głosów jest po prostu infantylna! Kto wyda pieniądze na Delmę jak skrypt zrobi mu te 10 głosów w 10 sekund?

Weryfikacja oddanych głosów (reg. §5 pkt 8) i możliwość odjęcia głosów ze skryptów jest czysto hipotetyczna tak jak i w przypadku innych tego typu konkursów.

Jeszcze raz trzeba tu zaznaczyć:  jedynie weryfikacja oddanego głosu SMS-em mogłaby dać zbliżone szanse do „równych”. Obecnie Unilever i jego Delma, czy też Nivea i innego tego typu firmy organizujące te konkursy nie są warte zachodu, na prawdę.

Nie trzeba więc nawet czyścić ciasteczek czy zmieniać IP aby oddać za pomocą skryptu 10 000 głosów w parę godzin jak to np. zrobił Żychlin, który od 17 marca kiedy miał 102000 głosów do 20 marca zebrał ich może ze 100 a nagle po godzinie 12.00 20 marca zrobiło się 112094 głosów czyli w parę godzin przybyło 10 000 głosów. Ktoś tam po prostu co parę dni (bojąc się za bardzo odskoczyć do przodu robi przerwę)  używa „maszynki” i pewnie ma ubaw z ciężko zebranych 56 głosów jakiejś małej miejscowości z końca listy.

A tu poniżej następny dzień 21.03.2017 godzina 11.00 – W ciągu 1 dnia Żychlin oddał 8 głosów naturalnych!!!  20 marca ma 112094 a 21 marca 112102 głosów ! Z niedzieli na poniedziałek przybyło mu 10 000 głosów! Ciekawe czy tam w ogóle wiedzą że ten konkurs się odbywa:) Reszta z pierwszej 10 oddała (każdy) po 2000 – 3000 głosów co w przypadku mobilizacji całej szkoły jest trudne ale możliwe gdy głosuja wszystkie klasy , może także inne szkoły i jeszcze mieszkańcy danego miasta.

Porzućcie wszelką nadzieję którzy głosujecie uczciwie! – parafrazując znane słowa Dantego….

Szkoda bo 5 głównych nagród – remontów stołówek naprawdę, patrząc na zdjęcia, przydałoby się kilkunastu szkołom. Może Jury przyznałoby chociaż ze 2 stołówki naprawdę najbardziej potrzebującym? Co można sprawdzić po samych zdjęciach i ewentualnie odwiedzić daną miejscowość?

5 thoughts on “Konkurs Delma extrastolowki – znów głosują skrypty?

  1. Lubartów na 5 miejscu-najbardziej rozczarowana placówka, Mialo być 5 miejsc nagrodzonych i jest, tylko ze to ostatnie wybiera jury ;-(

  2. Klasyka wszelkich systemów głosowania internetowego bez przemyślanego zabezpieczenia czyli Janusze biznesu + skryt = wygrana 🙂

  3. Może to sam organizator dorzuca Żychlinowi co jakiś czas głosy? Nie jest tak że organizator wybiera jedną miejscowość i funduje jej stolowkę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *