Aktualizacja portfela (24 IV 2010) + inwestycja w myjnie

W tym tygodniu zaszły małe zmiany w moim portfelu. Może nie powalają, ale przynajmniej coś się działo. 🙂 Pogrzebałem trochę w funduszach, moneta dalej traci na wartości no i dostałem trochę gotówki.

http://www.flickr.com/photos/laffy4k/

[ad#Google Adsense 336×280 opływana]Skonwertowałem wszystkie jednostki z UniKorony Obligacje na UniObligacje Nowa Europa. Przeglądałem notowania funduszy na stronie mBanku i okazało się, że ten fund ma nieco lepsze wyniki. Poobserwuję jeszcze jak sytuacja będzie wyglądała w porównaniu do funduszy pieniężnych i w razie potrzeby przeniosę pieniądze.

Zaksięgowałem też wpłatę 115,2 zł odszkodowania za nieotrzymane monety. Tę kwotę też wysłałem do funduszu obligacji, jednak nie zdążyła się zaksięgować przed weekendem, więc na razie dopisuję ją do gotówki.

Swoją drogą, dziwi mnie trochę, że po każdej zmianie w funduszach dostaję potwierdzenie listowne od Union Investment. Trochę niepotrzebna mi ta makulatura. Nie dbają o środowisko. 🙁

Wycenę monety zmniejszyłem o 10zł. Dziś chyba wystawię na allegro, choć mam pewne opory. Co jeśli znów przesyłka zaginie? Tym razem to ja będę sprzedającym i będę musiał zająć się reklamacją.

Portfel wygląda teraz tak:

  • srebrna moneta kolekcjonerska 20zł „Władysław Strzemiński” – 90zł
  • UniObligacje Nowa Europa – 150,63 zł
  • UniKorona Akcje – 99,98 zł
  • gotówka – 147,2 zł

Obecna wartość: 487,81 zł.

Wkład: 495,66 zł.

Wszędzie jest o głośno o prywatyzacji PZU. Kto wie, może gdybym miał wystarczającą ilość gotówki skusiłbym się na te 3 akcje. Pieniędzy jednak nie mam, więc problem z głowy. W moim przypadku taka sytuacja chyba jest najlepsza. Nie działam pod presją, nie sugeruję się opiniami innych.

Natknąłem się też w sieci na interesującą inwestycję alternatywną. Mowa o myjniach bezdotykowych (ref). Sam nie skorzystam, bo minimalny wkład wynosi 5000 zł, więc po prostu mnie nie stać. Co o tym sądzicie?

Update 28.05: akcja zakończona.

Z tego co doczytałem, suma premii wypłaconych po 5 latach przy wkładzie 5000 zł wyniesie  4480 zł. Może być ciekawie. Sam zastanawiam się, jak to wygląda w praktyce. Może masz już podobne doświadczenia?

Ankieta

Z przeprowadzonej ankiety wynika, że większość sobie życzy zwrotów per Ty. Głosowanie będzie trwało nadal jeszcze przez jakiś czas, przenoszę je do prawego menu. Póki co, wygląda na to, że będę mówił tylko do Ciebie. 🙂

Może zainteresują Cię również:

[ad#jednostki linków]

2 thoughts on “Aktualizacja portfela (24 IV 2010) + inwestycja w myjnie

    1. Staram się przetrwać I semestr studiów. 🙂 Sorry, że nie aktualizuję bloga, ale nie mogę się ogarnąć. Możliwe, że na jakiś czas będę musiał zawiesić „działalność”. :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *