Pierwsze miesięczne podsumowanie

Feralnego 10 kwietnia minął miesiąc od mojego pierwszego wpisu na tym blogu. Wypadałoby zrobić małe podsumowanie i jakąś aktualizację portfela.

Wczoraj wydarzyła się straszna katastrofa. Informację o tym można znaleźć wszędzie i nie ma potrzeby jej powielać. Niewątpliwie miała miejsce wielka tragedia i odczuwamy wielki żal za tymi osobami. Ze swojej strony powiem jedynie, iż uważam, że to wszystko nie było bez sensu i paradoksalnie może przynieść wiele dobrego. Musimy tylko wszyscy się o to postarać. Przykładowo: dziś rosyjska telewizja zapowiedziała wyemitowanie na swojej antenie filmu Katyń. Wyobrażacie sobie co to może oznaczać?

Ale koniec tematu. Każdy i tak na pewno od wczoraj wiele o tym myśli. Czas na powrót do tematyki bloga.

http://www.flickr.com/photos/jule_berlin/

Patrząc od strony statystycznej:

Muszę się przyznać, że przy pierwszej pozycji było trochę manipulacji z mojej strony. Trzeba jednak się promować, a co.

 • Udało mi się zauważyć wejście z Wysp Kanaryjskich i to, uwaga, na 12 min.! Przyznać się kto tam teraz siedzi i cieszy się egzotycznym klimatem. 🙂
 • Interesujące są również co niektóre słowa kluczowa, z których wchodzą ludzie z wyszukiwarek. Należą do nich (pisownia oryginalna):
  • chce pieniadze jutro
  • czy pieniądze są ważne w życiu człowieka
  • być wolnym człowiekiem
  • co jest potrzebne do założenia rachunku maklerskiego dokumenty bez nipu
  • kilka innych zapytań dotyczących nipu

Jak widać, nie brakuje ludzi pragnących szybkiego bogactwa. Sporo osób szuka informacji o NIPie, niektórzy chcą otworzyć rachunek maklerski bez tego numeru.

UWAGA! Informacja dla szukających informacji o numerze NIP!

Niestety, nie ma drogi na skróty. Trzeba się wysilić i pójść w końcu do tego Urzędu Skarbowego.

 • Z AdSense zarobiłem niecałe 2€. Marnie. Za to udało mi się namówić kolegę na eKONTO. Jeszcze jedna transakcja z mBanku i będzie wypłata. 🙂
 • Bardzo dużo wejść miałem z rentier-blog.pl – 106
 • Włączyłem się również do projektu The 12 Week Challenge. Pomysł na dochodową stronę jako taki już mam. Czekam na dalsze zadania i zobaczymy co z tego wyniknie.
 • Do tej pory udało mi się zainteresować 18 czytelników, którzy dodali mnie do swoich czytników RSS. Serdecznie Was pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie!

Aktualizacja portfela

[ad#Google Adsense 125×125]Myślę, że w najbliższym czasie opchnę moją monetę na allegro. To był kiepski pomysł i trzeba odzyskać choć część pieniędzy, zanim jeszcze bardziej poleci w dół.

W końcu coś też ruszyło. Zainwestowałem 250 zł w fundusze inwestycyjne. Ich wycena na dzisiaj to 248,20 zł. A tak to wygląda w systemie mBanku:

mBank.pl

Tym samym obecny skład portfela wygląda następująco:

 • srebrna moneta 20 zł Władysław Strzemiński – 100 zł,
 • UniKorona Obligacje – 149,59 zł,
 • UniKorona Akcje – 98,61 zł.

Razem: 348,2 zł

Realizacja celu: 34,82%

Posiadam również parę złotych oszczędności na eMAX Plusie. O tym, czy doliczyć je tutaj na bloga, muszę się jeszcze zastanowić.

To by było tyle jeśli chodzi o ostatni miesiąc.

Chętnie usłyszę Wasze opinie jak uzupełnienie tego podsumowania. Co sądzicie o tym blogu? Czy jest dla Was interesujący? Może macie dla mnie jakieś rady? Chętnie posłucham.

4 thoughts on “Pierwsze miesięczne podsumowanie

 1. Bardzo Ci zazdroszczę, że zacząłeś interesować się inwestycjami tak wcześnie i już coś działasz w tym kierunku.

  Ja w Twoim wieku (ehh, jak to brzmi!) jeszcze nie myślałem o oszczędzaniu i teraz muszę nadrabiać ;).

  Zresztą, to chyba jest w tym pewna prawidłowość – każdy kto świadomie zarządza swoimi finansami, oszczędza, czy odkłada na przyszłość – żałuje że nie zaczął wcześniej.

  1. Dokładnie. 🙂 Pomyśleć tylko, że gdybym 5 lat temu odkładał marne 10zł na miesiąc, miałbym bez wysiłku 600zł… I można by było konkretniej zacząć inwestować. Ale cóż. Dobre i to co mam teraz. 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *