Pierwsze miesięczne podsumowanie

Feralnego 10 kwietnia minął miesiąc od mojego pierwszego wpisu na tym blogu. Wypadałoby zrobić małe podsumowanie i jakąś aktualizację portfela.

Wczoraj wydarzyła się straszna katastrofa. Informację o tym można znaleźć wszędzie i nie ma potrzeby jej powielać. Niewątpliwie miała miejsce wielka tragedia i odczuwamy wielki żal za tymi osobami. Ze swojej strony powiem jedynie, iż uważam, że to wszystko nie było bez sensu i paradoksalnie może przynieść wiele dobrego. Musimy tylko wszyscy się o to postarać. Przykładowo: dziś rosyjska telewizja zapowiedziała wyemitowanie na swojej antenie filmu Katyń. Wyobrażacie sobie co to może oznaczać?

Ale koniec tematu. Każdy i tak na pewno od wczoraj wiele o tym myśli. Czas na powrót do tematyki bloga.

http://www.flickr.com/photos/jule_berlin/

Patrząc od strony statystycznej:

Muszę się przyznać, że przy pierwszej pozycji było trochę manipulacji z mojej strony. Trzeba jednak się promować, a co.

 • Udało mi się zauważyć wejście z Wysp Kanaryjskich i to, uwaga, na 12 min.! Przyznać się kto tam teraz siedzi i cieszy się egzotycznym klimatem. 🙂
 • Interesujące są również co niektóre słowa kluczowa, z których wchodzą ludzie z wyszukiwarek. Należą do nich (pisownia oryginalna):
  • chce pieniadze jutro
  • czy pieniądze są ważne w życiu człowieka
  • być wolnym człowiekiem
  • co jest potrzebne do założenia rachunku maklerskiego dokumenty bez nipu
  • kilka innych zapytań dotyczących nipu

Jak widać, nie brakuje ludzi pragnących szybkiego bogactwa. Sporo osób szuka informacji o NIPie, niektórzy chcą otworzyć rachunek maklerski bez tego numeru.

UWAGA! Informacja dla szukających informacji o numerze NIP!

Niestety, nie ma drogi na skróty. Trzeba się wysilić i pójść w końcu do tego Urzędu Skarbowego.

 • Z AdSense zarobiłem niecałe 2€. Marnie. Za to udało mi się namówić kolegę na eKONTO. Jeszcze jedna transakcja z mBanku i będzie wypłata. 🙂
 • Bardzo dużo wejść miałem z rentier-blog.pl – 106
 • Włączyłem się również do projektu The 12 Week Challenge. Pomysł na dochodową stronę jako taki już mam. Czekam na dalsze zadania i zobaczymy co z tego wyniknie.
 • Do tej pory udało mi się zainteresować 18 czytelników, którzy dodali mnie do swoich czytników RSS. Serdecznie Was pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie!

Aktualizacja portfela

[ad#Google Adsense 125×125]Myślę, że w najbliższym czasie opchnę moją monetę na allegro. To był kiepski pomysł i trzeba odzyskać choć część pieniędzy, zanim jeszcze bardziej poleci w dół.

W końcu coś też ruszyło. Zainwestowałem 250 zł w fundusze inwestycyjne. Ich wycena na dzisiaj to 248,20 zł. A tak to wygląda w systemie mBanku:

mBank.pl

Tym samym obecny skład portfela wygląda następująco:

 • srebrna moneta 20 zł Władysław Strzemiński – 100 zł,
 • UniKorona Obligacje – 149,59 zł,
 • UniKorona Akcje – 98,61 zł.

Razem: 348,2 zł

Realizacja celu: 34,82%

Posiadam również parę złotych oszczędności na eMAX Plusie. O tym, czy doliczyć je tutaj na bloga, muszę się jeszcze zastanowić.

To by było tyle jeśli chodzi o ostatni miesiąc.

Chętnie usłyszę Wasze opinie jak uzupełnienie tego podsumowania. Co sądzicie o tym blogu? Czy jest dla Was interesujący? Może macie dla mnie jakieś rady? Chętnie posłucham.4 komentarze do “Pierwsze miesięczne podsumowanie

 1. Bardzo Ci zazdroszczę, że zacząłeś interesować się inwestycjami tak wcześnie i już coś działasz w tym kierunku.

  Ja w Twoim wieku (ehh, jak to brzmi!) jeszcze nie myślałem o oszczędzaniu i teraz muszę nadrabiać ;).

  Zresztą, to chyba jest w tym pewna prawidłowość – każdy kto świadomie zarządza swoimi finansami, oszczędza, czy odkłada na przyszłość – żałuje że nie zaczął wcześniej.

  1. Dokładnie. 🙂 Pomyśleć tylko, że gdybym 5 lat temu odkładał marne 10zł na miesiąc, miałbym bez wysiłku 600zł… I można by było konkretniej zacząć inwestować. Ale cóż. Dobre i to co mam teraz. 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Subskrybuj bez komentowania